Piotrkowskie święto lotnictwa rozpoczęte

Strefa FM Sobota, 30 czerwca 201832 15858
Kilkadziesiąt samolotów na ziemi i w powietrzu można podziwiać w ten weekend na i nad piotrkowskim lotniskiem. VI Fly Fest rozpoczął się punktualnie o godzinie 12.00. Podczas Międzynarodowej Wystawy Lotniczej główną atrakcją będą oczywiście samoloty, ale nie zabraknie też innych atrakcji.

Ładuję galerię...

Rano piloci i organizatorzy spotkali się na odprawie, pojawił się na niej m.in. Jurgis Kairys, litewski pilot akrobacyjny, jeden z najwybitniejszych specjalistów w tej dziedzinie, który przyleciał SU-31. Kilkadziesiąt minut później bramy lotniska otwarto dla zwiedzających. Główną atrakcją są oczywiście samoloty, zarówno te które latają, jak i te znajdujące się na ziemi, do niektórych można wsiąść, a na tle wszystkich można robić zdjęcia. Fotografować można również z powietrza, ponieważ na miejscu odbywają się loty widokowe. Z kolei przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego przygotowali sporo atrakcji w ramach projektu Mixer Regionalny na Wakacjach. Jest też wesołe lotnicze miasteczko, a przy food truckach można zjeść coś smacznego. Na scenie grają muzycy. Na miejscu jest także namiot Muzeum Dywizjonu 303, niebawem na ekranach kin pojawi się film o Bitwie o Anglię, w której kluczową rolę odegrali polscy piloci z tegoż dywizjonu, warto więc odwiedzić ten punkt. Szczegółowy program tegorocznego Fly Festu znajdziecie tutaj. Przed każdym pokazem Witold Sokół, który w tym roku zastąpił Tadeusza Sznuka w roli prowadzącego, wyjaśnia na czym będzie polegał zbliżający się punkt programu. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę program jest podobny, a to oznacza jeszcze większą dawkę atrakcji. Najbardziej spektakularnie zapowiadają się występy wielokrotnego mistrza świata w akrobacji szybowcowej kpt. Jerzego Makuli, wspomnianego Jurgisa Kairysa, z kolei o 21.00 wystartuje Marek Choim, jego nocny pokaz z efektami świetlnymi z pewnością będzie bardzo efektowny.

 

Przypominamy, że ulica Przemysłowa w weekend będzie jednokierunkowa, na lotnisko można dojechać własnym samochodem, który bez problemu zaparkujecie na ogromnym parkingu lub autobusem linii nr 1, który kursuje do pętli przy skrzyżowaniu ulic Lotniczej i Przemysłowej.

 


Zainteresował temat?

4

6


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Filmowy Piotrków ~Filmowy Piotrków (Gość)07.07.2018 10:49

W Piotrkowie można by kręcić filmy związane z II Wojną Światową. Rozsypujące się kamienice dookoła rynku i wojska polskiego już mamy. Dźwięk bombowca, który codziennie od rana późnej nocy funduje nam SKYVAN z pobliskiego lotniska też już mamy. Pozdejmować reklamy i można kręcić film. Brawo Piotrków.

00


gość ~gość (Gość)30.06.2018 23:53

Drodzy wiecznie narzekający Piotrkowie nie, powiedzcie co byście chcieli zobaczyć. Imieniny Piotrków źle, Fly Fest źle, Juwenalia źle każda impreza źle, jak przyjedzie cyrk źle, jak będzie wesołe miasteczko też źle. Jak imprezy poza miastem też nie pasuje. Jak była strefa kibica też były narzekania. Napiszcie co byście chcieli w tym mieście, bo co by się nie działo to i tak będzie źle.

164


Pilotek ~Pilotek (Gość)02.07.2018 10:33

Chyba nie widziałeś/aś pokazów w Poznaniu czy o Radomiu nie wspominając

16


Emmo ~Emmo (Gość)02.07.2018 09:01

Super impreza! Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała a przez nią publika. Dla pasjonatów lotnictwa prawdziwa gratka i to na miejscu a nie gdzieś w Radomiu czy Poznaniu.

52


Fka ~Fka (Gość)01.07.2018 22:17

Dzieci wróciły oczarowane.
Super impreza .

61


gość ~gość (Gość)01.07.2018 17:44

Totalna żenada

810


gość ~gość (Gość)30.06.2018 22:57

Szacunek dla organizatorów wojsko dało ciała śmigłowce były i się szybciutko zmyly orliki super ale tylko 10 minut . Z drugiej strony mamy polityków może jakieś wsparcie by się przydalo dla jedynej takiej atrakcji w regionie ?

103


nielot ~nielot (Gość)01.07.2018 15:00

...w jakiej cenie lot widokowy nad miastem Piotrkowem Trybunalskim od głowy tam proponują organizatorzy ???

50


gość ~gość (Gość)01.07.2018 10:39

Spoko impreza

82


gość ~gość (Gość)30.06.2018 18:52

Nie ma w tym roku śmigłowców bojowych albo odrzutowcow,wiec lipa i pogoda niesprzyja wiec szkoda tam iść.

910


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat