Piotrkowskie podstawówki czekają na najmłodszych uczniów

ePiotrkow Poniedziałek, 25 maja 20204 2775
Piotrkowskie szkoły podstawowe są znowu otwarte i prowadzą zajęcia opiekuńczo - dydaktyczne dla klas I-III oraz konsultacje dla ósmoklasistów. Z 1900 dzieci korzystających z nauczania wczesnoszkolnego w całym Piotrkowie, rodzice zaledwie 162 zadeklarowali chęć skorzystania z oferty szkół, a na pierwszych zajęciach pojawiło się tylko 70 z nich.

Ładuję galerię...

Jak informuje  dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, Magdalena Bobras w tej placówce w pierwszym tygodniu pracy będą odbywały się tylko konsultacje dla klas VIII, bo na razie nie ma zgłoszeń ze strony rodziców uczniów klas I-III. Powrotu dzieci od pierwszego dnia spodziewali się nauczyciele w Szkole Podstawowej nr 8, ale tu również, tuż po otwarciu, klasy świeciły pustkami. - Na dzień dzisiejszy mamy około 10 zgłoszeń, ale jest jeszcze żadne do nas nie dotarło, oprócz dwójki, którzy przyszli sami, bez rodziców, ani bez niezbędnych oświadczeń i niestety nie mogliśmy ich przyjąć do szkoły - mówi Zbigniew Włodarczyk, dyrektor SP 8.

 

Oświadczenia rodziców o stanie zdrowia dziecka, zgodzie na badanie termometrem, a także o zapoznaniu się z nowymi procedurami obowiązującymi w szkole są obligatoryjne według wytycznych Ministerstwa Zdrowia i sanepidu. - Nie możemy teraz przyjąć żadnego dziecka, które budziłoby jakiekolwiek wątpliwości pod względem zdrowia, bo tu nie chodzi tylko o nie, ale też o pozostałych - tłumaczy Zbigniew Włodarczyk. 

 

Oprócz oświadczeń w samej szkole obowiązuje szereg nowych obostrzeń. Magdalena Bobras zwróciła uwagę na ograniczenie liczby uczniów przebywających w klasach do 12 osób oraz zachowaniu odległości półtora metra pomiędzy ławkami lekcyjnymi. - Wszystkie zabawki, które były z materiałów lub inne przedmioty trudne w dezynfekcji zostały usunięte, a co godzinę klasy są wietrzone i dezynfekowane - mówi dyrektor SP 8.

 

Pomimo wznowienie działalności i prowadzenia zajęć opiekuńczych cały czas podstawową formą edukacji pozostaje nauka zdalna. - Przypomnę, że od 25 marca obowiązek szkolny w Polsce realizowany jest poprzez nauczanie na odległość. Ze względu na epidemię koronawirusa musieliśmy inaczej zorganizować naukę. Ten obowiązek nadal będzie w ten sposób realizowany zwłaszcza wobec tych dzieci, które nie zostaną posłane do szkół - mówił w Polskim Radiu 24, minister edukacji Dariusz Piontkowski. 

 

Konsultacje osobiste dla uczniów pozostałych klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych według zapowiedzi rządu mają być możliwe od 1 czerwca.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.05.2020 15:46

W Trójce są lekcje i dodatkowo.opieka też.

00


gość ~gość (Gość)25.05.2020 21:26

Moje też było ale zajęć dydaktycznych nie było tylko opiekuńcze. Przy tak małej ilości mogli by się postarać

46


gość ~gość (Gość)25.05.2020 15:24

Bałagan i tyle..moje dziecko było dzisiaj i więcej nie pójdzie.

64


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat