Piotrkowskie pływaczki zainaugurowały sezon

Środa, 11 października 20179
Cztery medale (3 srebrne i jeden brązowy) zdobyły zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Piotrków Trybunalski na początku pływackiego sezonu 2017/2018. Dwa krążki wywalczyła Maja Gudź, a dwa kolejne Wiktoria Guść.

5 października w łódzkiej Zatoce Sportu na 50-metrowej pływalni odbył się pierwszy w tym sezonie pływacki Puchar Sprintu pod patronatem rektora Politechniki Łódzkiej. W zawodach udział wzięło 381 zawodników z 18 klubów. Wiktoria Guść (UKS Delfin Piotrków Trybunalski/SŁ) zdobyła dwa medale w kategorii wiekowej 13-14 lat. Zawodniczka piotrkowskiego klubu zajęła 2. miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, uzyskując wynik lepszy od rekordu województwa łódzkiego 13-latków (czas: 27.85) oraz 3. miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym (czas: 35,95 - rekord życiowy).

Z kolei 7 października odbył się VI Międzynarodowy Miting Pływacki Park Wodny Tarnowskie Góry (basen 25 m). W zawodach startowało 300 zawodników z 29 klubów. Maja Gudź (UKS Delfin Piotrków Trybunalski) rywalizowała w kategorii 13-latek i zajęła 2. miejsce na dystansach 50 m stylem klasycznym (czas: 37.76) i 100 m stylem klasycznym (czas: 1:21.06) oraz 5. miejsce (100 m stylem dowolnym, czas: 1:09.61 - rekord życiowy) i 6. miejsce (50 m stylem dowolnym, czas: 32.04 - rekord życiowy).