Piotrkowskie delfinki brylowały w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wtorek, 20 czerwca 201716
Tym razem pływacy UKS Delfin Piotrków Trybunalski rywalizowali podczas II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików (13 lat). Zawody odbyły się jednocześnie w trzech miastach: Bochni, Gorzowie Wielkopolskim i Ostrowcu Świętokrzyskim i wystartowało w nich w sumie 361 kobiet i 389 mężczyzn ze 101 klubów. Najlepiej spośród piotrkowian spisały się Wiktoria Guść i Maja Gudź.

Zawodnicy UKS Delfin Piotrków Trybunalski w składzie: Wiktoria Guść, Maja Gudź, Wiktoria Kowalska oraz Dawid Pietrzyk rywalizowali w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pierwszego dnia zawodów zaplanowano cztery konkurencje indywidualne: 100 metrów stylem motylkowym, 100 m st. klasycznym, 200 m st. grzbietowym, 400 m st. dowolnym oraz sztafetę 4x50 m st. zmiennym. Pierwsza do rywalizacji przystąpiła Wiktoria Guść, która po bardzo zaciętym wyścigu na dystansie 100 m stylem motylkowym, wyprzedzając o 0,12 sekundy Maję Mikołajczyk (UKS 149 Łódź), zajęła pierwsze miejsce na tym dystansie. Czas, jaki uzyskała 1:04.61 (rekord życiowy i rekord okręgu), okazał się również najlepszym wynikiem na tym dystansie w kraju wśród 13-latek. Na tym samym dystansie rywalizował również Dawid Pietrzyk. Z czasem 1:22.93 zajął 52. miejsce. W kolejnej konkurencji 100 m st. klasycznym, na starcie – w przedostatniej VII serii – stanęły Wiktoria Kowalska i Maja Gudź. Wiktoria, uzyskując czas 1:24.30 zajęła 25. miejsce, natomiast Maja z czasem 1:18.74 (rekord życiowy) zajęła 7. miejsce podczas tych zawodów oraz 9. miejsce w kraju wśród 13-latek na tym dystansie. W ostatniej serii 100 m st. klasycznego na słupku startowym, po raz drugi tego dnia pojawiła się Wiktoria Guść. Po bardzo zaciętej walce, tym razem z Julią Ofman (Barakuda Starachowice), z czasem 1:12.63 (rekord życiowy i rekord okręgu) wywalczyła pierwsze miejsce zarówno podczas zawodów w Ostrowcu Świętokrzyskim, jak i w kraju. Na zakończenie pierwszego dnia wszystkie kluby rywalizowały w sztafecie 4x50 m st. zmiennym. Do sztafet zgłoszono 53 zespoły. UKS Delfin zajął 13. miejsce, z czasem 2:11.77. W sztafecie na poszczególnych zmianach popłynęli: Wiktoria Guść (grzbiet - 32.07), Maja Gudź (klasyk - 36.21) Wiktoria Kowalska (motyl - 32.24) i Dawid Pietrzyk (dowolny - 31.25).

Drugiego dnia zawodów zaplanowano cztery konkurencje indywidualne, tym razem były to: 100 m st. dowolnym, 200 m st. klasycznym, 100 m st. grzbietowym, 200 m st. zmiennym oraz sztafetę 4x50 m st. dowolnym. W konkurencji 100 m st. dowolnym UKS Delfin reprezentowali Wiktoria Kowalska, Wiktoria Guść i Dawid Pietrzyk. Jako pierwsza popłynęła Wiktoria Kowalska, która uzyskując 1:04.93 (rekord życiowy) zajęła 17. miejsce podczas tej imprezy. Jako druga w rywalizacji wystąpiła – z najlepszym czasem zgłoszenia – Wiktoria Guść, która w wyścigu o pierwsze miejsce nie oddała prowadzenia, a dystans 100 m pokonała w czasie 57.82 (rekord życiowy, rekord okręgu), zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w Ostrowcu Świętokrzyskim, jak i w kraju. Trzeci na starcie 100 m st. dowolnym był Dawid Pietrzyk, który cztery długości basenu pokonał w czasie 1:11.22 i uplasował się na 73. miejscu (w Ostrowcu Świętokrzyskim). Na dystansie 200 m st. klasycznym wystartowała z kolei Maja Gudź, która wygrała swoją serię, a czas jaki uzyskała 2:50.11 (rekord życiowy) dał jej 9. miejsce (w Ostrowcu Świętokrzyskim) i 12. miejsce w kraju na tym dystansie. W kolejnej konkurencji 100 m st. grzbietowym zawodnicy Delfina uplasowali się na następujących lokatach: Wiktoria Kowalska zajęła 28. miejsce (w Ostrowcu Świętokrzyskim) z czasem 1:16.91 (rekord życiowy), a Dawid Pietrzyk zajął 47. miejsce (w Ostrowcu Świętokrzyskim) z czasem 1:19.33. W ostatniej indywidualnej konkurencji drugiego dnia mistrzostw - 200 m st. zmiennym ponownie na najwyższym stopniu podium w Ostrowcu Świętokrzyskim i w kraju stanęła Wiktoria Guść, która przepłynęła ten dystans w czasie 2:20.42 (rekord życiowy). Na zakończenie drugiego dnia tradycyjnie już rozegrano sztafetę, tym razem 4x50 m st. dowolnym. Do konkurencji zgłosiły się 52 zespoły. Drużyna Delfina zajęła 18. miejsce podczas tych zawodów, a czas jaki uzyskała to 1:59.18. W sztafecie popłynęli: Wiktoria Kowalska (29.24), Dawid Pietrzyk (32.13), Maja Gudź (31.01) i Wiktoria Guść (26.80).

– Serdecznie gratuluję i jestem bardzo zadowolony z wyników uzyskanych przez naszych zawodników, wyróżniając przy tym Wiktorię Guść – czterokrotną mistrzynię Polski 13-latków, jak również Maję Gudź (9. i 12. w Polsce w st. klasycznym). Warto podkreślić, że ciężka i sumienna praca oraz zdyscyplinowanie powodują, iż efektem takiego działania są doskonałe wyniki w sporcie naszych delfinków - powiedział Robert Bednarek, trener UKS Delfin Piotrków Trybunalski.

Piotrkowskim delfinkom tradycyjnie życzymy kolejnych sukcesów.