Piotrkowski zespół RAIL laureatem Rockowania

ePiotrkow Poniedziałek, 09 czerwca 20141 3169
Zespół RAIL został laureatem przesłuchań rejonowych Festiwalu Muzycznego ROCKOWANIE, które odbyły się 5 czerwca w Skyy Pub w Piotrkowie. Piotrkowski zespół zagra w finale festiwalu, pod koniec czerwca w Łódzkim Domu Kultury.

W miniony czwartek, 5 czerwca, na scenie Sky Pub w Piotrkowie odbyły się przesłuchania rejonowe w ramach Festiwalu Muzycznego ROCKOWANIE. W koncercie udział wzięło 5 zespołów: Concrete Hills, Brocken Resistance, Retrovirus, Rail. Laureatem został Rail. Zespół zagra w finale festiwalu, który odbędzie się 27 czerwca w Łódzkim Domu Kultury.

– Festiwal Muzyczny ROCKOWANIE, w naszym zamyśle ma być kontynuacją słynnego festiwalu ROKOWISKO, który odbywał się w naszym kraju w latach 80., i na którym wiele uznanych dziś zespołów rockowych zaczynało swoje muzyczne kariery – mówi Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK. – Dążymy do tego, by festiwal ROCKOWANIE, choć w nieco mniejszej formie, miał taką rangę, jak kiedyś ROCKOWISKO. Tak, jak w minionym festiwalu, tak i  w naszym jest etap konkursowy, czyli eliminacje i przeglądy oraz finałowy występ gwiazd.  Nagrodą dla zwycięzcy festiwalu będzie nagranie płyty w studiu Radia Łódź, którą to płytę wyda Łódzki Dom Kultury. Laureat II miejsca otrzyma możliwość nagrania utworu na płytę-składankę, jaką wyda wspomniane Radio Łódź. Najlepsi zagrają również na Jarmarku Wojewódzkim. Zorganizujemy także najlepszym zespołem trasę koncertową po terenie województwa łódzkiego.

Organizatorami festiwalu są: Łódzki Dom Kultury, Radio Łódź S.A., Dziennik Łódzki. Partnerami: Kutnowski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Wieluński Dom Kultury, Centrum Kultury w Bełchatowie oraz Skyy Pub w Piotrkowie Trybunalskim. Kolejny koncert eliminacyjny odbył się 7 czerwca w Kutnie, następne będą miały miejsce 12 czerwca w Łodzi i 13 czerwca w Skierniewicach.

 Agawa


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wiera ~wiera (Gość)09.06.2014 15:08

Gratuluje zespołowi, a Kowalczyka proponuje na prezydenta Piotrkowa . Jakby tak choinkę przycioł to był aby jazda... choinka bierz się do roboty.

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat