Piotrkowski szpital laureatem konkursu Fundacji K.I.D.S. Co zyskają mali pacjenci?

ePiotrkow Środa, 04 listopada 202015 3031
Konkurs ,,Telemedycyna w Dziecięcych Szpitalach Przyszłości’’ Fundacji K.I.D.S. właśnie dobiegł końca. Zwycięskie projekty zostaną sfinansowane dzięki wsparciu Goldman Sachs Gives i Sage. Na realizację propozycji mogą liczyć szpitale w Białymstoku, Piotrkowie Trybunalskim oraz Warszawie. Dzięki wsparciu uzyskanemu w konkursie, już teraz jedna z placówek mogła wdrożyć swój pomysł i pomóc swoim najmłodszym pacjentom. Jak wyglądają zwycięskie projekty?
fot. FB Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim

Jury konkursu ,,Telemedycyna w Dziecięcych Szpitalach Przyszłości’’ wyłoniło aż trzech zwycięzców. Przy wyborze projektów kierowano się głównie kryteriami innowacyjności, a także zwiększania bezpieczeństwa pacjentów i lekarzy w przypadku pandemii. Projekty, które jury postanowiło wesprzeć, mają również zminimalizować stres u dzieci przyjmowanych do szpitali. Wszystkie propozycje, które brały udział w konkursie, były bardzo ważne dla działania poszczególnych placówek, dlatego wybór był niezwykle trudny.

 

,,W obecnej sytuacji wdrażanie w szybkim tempie projektów telemedycznych ma ogromne znaczenie, dlatego też jako Goldman Sachs Gives chcemy właśnie takie wspierać. Bardzo ważny jest odpowiedni i efektywny dostęp do informacji o stanie zdrowia, jak również utrzymanie wysokiego poziomu edukacji pacjentów. Kryteria skalowalności, trwałości i innowacyjności były kluczowe przy wyborze projektów w konkursie K.I.D.S.’’ - komentuje Jonathan Bury, managing director, Head of Warsaw Office w Goldman Sachs.

 

Jednym z nagrodzonych projektów jest ,,Pediatryczne Telemedyczne Centrum Koordynacji Pacjenta’’ zgłoszone do konkursu przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Przedsięwzięcie ma usprawniać proces obsługi pacjentów Oddziału Dziecięcego oraz Dziecięcej Izby Przyjęć. Dzięki konkursowi powstanie wirtualny, pediatryczny hub koordynujący komunikację z pacjentem oraz zwiększający dostępność diagnostyczno-leczniczą dla młodych pacjentów tego szpitala. Telemedyczne Centrum zoptymalizuje również bezpieczeństwo pacjenta i personelu medycznego w przypadku pandemii usprawniając koordynację wizyt i przyjęć niwelując nieuzasadnione pobyty w szpitalu i negatywne emocje jednocześnie zwiększając dostępność świadczeń. 

 

- Chcemy stworzyć pierwszy w Polsce system konsultacyjny polegający na umożliwieniu opiekunom, lekarzom oraz wszystkim okolicznym szpitalom opcji bezpośredniej wideorozmowy czy natychmiastowego wysyłania wyników badań. Pomysł na ten projekt zrodził się z mojego zastanawiania się nad problemem dramatycznego spadku hospitalizacji na oddziałach dziecięcych spowodowanego epidemią COVID. Dzięki takiej wielowątkowej i wieloprofilowej (czat, video rozmowy, telefon, sms) koordynacji naszego wspólnego postępowania będziemy mogli wyeliminować potencjalne błędy w diagnostyce i leczeniu małych pacjentów - komentuje Dr n. med. Tomasz Grzelewski kierownik Oddziału Dziecięcego Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim

 

 

W jury konkursowym zasiedli Maciej Malenda (Fundacja K.I.D.S.), Wiesław Kotecki (Deloitte), Magdalena Oleksiewicz (Goldman Sachs), Karolina Sielska-Bielska (Sage), Maciej Dobrzyński (PZU Zdrowie). Na realizację projektów przeznaczono łącznie 60 000 zł, dzięki wsparciu finansowemu Goldman Sachs Gives oraz Sage. Realizacja wybranych propozycji jest planowana do końca czerwca 2021 roku. 

 

 

 

 

(materiały: media.mslgroup.pl)


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_szczęście ~gość_szczęście (Gość)06.11.2020 00:18

Usg w szpitalu nie chcą robić a lekarze ci sami się reklamują z prywatnymi gabinetami usg. I to ma być przysięga Hipokratesa.... nieść pomoc ta No najpierw kieszenie sobie na napchać pieniędzmi a później jape spalić na czarno strzelić botoksik a tak ze setny i w różowej masce walczyć ze smogiem

00


gość_gość ~gość_gość (Gość)05.11.2020 15:21

Taki konkurs to szukanie tematów zastępczych.. zamiast ratować szpital, pozyskiwać duże środki, wygrywać duże projekty....Ale po co? Żeby później się narobić???? Jak można nic nie robić i oczekiwać, że z nieba spadnie...

30


mila ~mila (Gość)04.11.2020 14:19

taa, na papierze i w założeniach wszystko jak zawsze super, ale już z właściwym wdrożeniem i działaniem, to lepiej nie mówić..

61


Sarka ~Sarka (Gość)04.11.2020 14:36

Wspaniali ludzie teraz wreszcie w szpitalu, pan prof Woźniak, pan dr Grzelewski pełna profeska. Szacunek dla Was

06


Tornado Wichura Tornado Wichuraranga05.11.2020 13:01

Brawo, jeszcze tylko emerytów i nierobów się pozbyć. Wywalić cwaniactwo i szpital wstanie na nogi. I wiecznie narzekających na prace.

20


pacjentka ~pacjentka (Gość)04.11.2020 13:06

Szpital w Piotrkowie Tryb wygrywa jakis konkurs, chyba układami PSL bo w praktyce ten szpital to porażka. Zlikwidowali swietnie działjący szpital z 4 porzadnymi oddziałami,i Wojtysiak go rozwalił i stworzył jakąs fikcje centrum dla dzieci, a gdzie on ma pediatrów? Ten konkurs to jakis żart

111


his. ~his. (Gość)04.11.2020 13:06

Dużo tekstu a na koniec pada kwota ....60 tys. złotych. Jest to kwota wprost.... niesamowita. No ,cóż jaki projekt takie i pieniądze.....

40


gość_hawe ~gość_hawe (Gość)04.11.2020 14:33

Czyli szpital położniczo pediatryczny się sprawdza, w innych powiatach porodówki polikwidowali lub nie ma, tak samo dziecięcy oddział. Czyli ten szpital obsługuje nie tylko nas ale i sąsiednie powiaty

22


gość_moszcze ~gość_moszcze (Gość)04.11.2020 14:31

Super, ale zaskoczenie dla niektórych jak widać.

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat