Piotrkowski koncert na Górnym Śląsku

MKS Piotrcovia Wtorek, 22 grudnia 20205
Ręce same składały się do oklasków. Piotrcovia pewnie pokonała w Chorzowie miejscowy Ruch w zaległym spotkaniu żeńskiej PGNiG Superligi. Nasz zespół przegrywał tylko na początku (0:2), ale później zdecydowanie już dominował i właściwie do przerwy rozstrzygnął losy meczu. Do szatni podopieczne Krzysztofa Przybylskiego zeszły prowadząc 20:8.

W drugiej połowie nasz zespół nie zamierzał zwalniać tempa. Zademonstrował wiele widowiskowych akcji, a chorzowianki myślami były już chyba przy świątecznym stole. Nie do powstrzymania była Magda Więckowska, która bezlitośnie dziurawiła bramkę. Znakomicie między słupkami spisywała się także Karolina Sarnecka. Przewaga Piotrcovii jeszcze urosła i ostatecznie nasz zespół wygrał aż 42:24 Warto podkreślić, że czterdziestą bramkę rzuciła w 57. minucie Oktawia Płomińska, wykorzystując świetne podanie Edyty Charzyńskiej. Płomińska zdobyła również ostatniego gola w tym spotkaniu.

Dla Piotrcovii spotkanie w Chorzowie było znakomitym przetarciem przed meczem 30 grudnia. Wtedy to w Hali Relax nasz zespół zakończy 2020 rok spotkaniem z MKS Perłą Lublin.

Ruch Chorzów - Piotrcovia 24:42 (8:20)
Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Płomińska 2, Zaleśny 3, Drażyk 4, Klonowska 6, Oreszczuk 3, Roszak 5, Więckowska 5, Szynkaruk 5, Charzyńska 1, Trawczyńska 4, Abramowicz 1, Macedo 3.