Piotrkowski chór CANTATE COLLECTIVE laureatem „Złotego pasma”

ePiotrkowKraj Poniedziałek, 20 stycznia 20207 2285
Piotrkowski chór Cantate Collective z kościoła farnego został jednym z laureatów ogólnopolskiego XV Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w miniony weekend w Chełmnie. Piotrkowianie okazali się najlepsi w kategorii „chóry parafialne”. O nagrody „Złotego pasma” rywalizowały 23 zespoły z całego kraju.

W minioną sobotę, 18 stycznia w Chełmnie odbył się XV Konkurs Kolęd i Pastorałek, uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych konkursów chóralnych w Polsce. Jury w składzie: prof. dr hab. Bernard Mendlik, prof. dr hab. Andrzej Ryłko, dr hab. Michał Kozorys oraz mgr Michał Rajewski postanowiło, w kategorii „chóry parafialne”, nagrodzić Złotym pasmem chór Cantate Collective, który działa przy Bazylice św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie. Cantate Collective otrzymał również nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Chór został przygotowany do konkursu przez Aleksandra Rycerza, który dyryguje zespołem od 2018 roku.

 

 

W opinii wspomnianego jury tegoroczna edycja konkursu stała na bardzo wysokim poziomie i o ostatecznym werdykcie zdecydowały „muzyczne niuanse”. - Cieszy nas nagroda w konkursie o tak wysokim poziomie i absolutnie nie spoczniemy na laurach  - zapowiadają członkowie Cantate Collective.

Najbliższe koncerty chóru odbywać się będą w okresie Świąt Wielkanocnych. O ich terminach portal epiotrkow.pl będzie informował na bieżąco.

 

 

 Foto: Justyna Piesik-Kendra

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Olek 202 ~Olek 202 (Gość)21.01.2020 12:10

Przykładowo w chórach jednorodnych wszystkie zespoły dostały złote pasma co nie oznacza że wszystkie wygrały. O kolejności miejsc decyduje ilość zdobytych punktów. Drugie miejsce też jest dobre! Powodzenia na dalszej drodze wyśmienitego śpiewania!

40


popmusic ~popmusic (Gość)21.01.2020 10:14

Krytykantów miejcie w d...e. Śpiewajcie dla radości swojej i tych, którzy chcą słuchać. Powodzenia.

50


Adam 123 ~Adam 123 (Gość)20.01.2020 14:39

Najlepsi to oni nie byli tylko drudzy w tej kategorii. Zobaczcie na wyniki u organiatora
VI Kategoria chóry parafialne
1. Pasmo: ZŁOTE PASMO
Chór: Chór Schola Padre Pio z Gdańska
Dyrygent: Agata Lepek
Nagroda: Nagroda ufundowana przez Zastępcę Burmistrza Miasta Chełmna Pana Piotra Murawskiego
2. Pasmo: ZŁOTE PASMO
Chór: Chór Cantate Collective parafii p.w. św. Jakuba Apostoła z Piotrkowa
Trybunalskiego
Dyrygent: Aleksander Rycerz
Nagroda: Nagroda ufundowana przez Marszałka Województwa Kujawsko –Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego

03


gość ~gość (Gość)21.01.2020 08:54

Jak widać w poprzednim komentarzu oba chóru dostały "Złote pasmo", więc dla obu chórów było to pierwsze miejsce. Później były "Pasma srebrne i brązowe", ale tego autor już nie doczytał... bo na tym portalu wszyscy uwielbiają puszczać tylko jad...

20


gość ~gość (Gość)20.01.2020 13:54

6 innych zespołów było w kategorii chórów Parafialnych a całość wygrało Di Nuovo z Poznania (otrzymali GRAND PRIX)

20


Ivi ~Ivi (Gość)20.01.2020 13:49

Nie ujmując sukcesu oraz zdobycia Złotego Pasma przez zespół CANTATE COLECTIVE informuję iż najlepszym chórem który pokonał 22 pozostałe czyli zdobywcą nagrody Grand Prix XV Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Chełmno 2020 został Żeński Chór Kameralny Di Nuovo z Poznania pod dyrekcją Doroty Wojnowskiej!

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat