Piotrkowski areszt kształci przyszłych glazurników

Środa, 28 listopada 20182 3296
W Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim trwa kurs zawodowy dla skazanych przyuczający ich do zawodu glazurnika. To już ostatnie szkolenie zorganizowane przez piotrkowską jednostkę penitencjarną w 2018 roku.

Ładuję galerię...

W ramach zajęć praktycznych osadzeni wymieniają glazurę w kilku pomieszczeniach ambulatorium i izby chorych. Osoby pozbawione wolności, w czasie odbywania kary mogą uzyskać kwalifikacje zawodowe w bardzo różnych zawodach. Dotychczas w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim prowadzono kursy zawodowe na: tynkarza, malarza, spawacza, stolarza, brukarza, operatora wózków jezdniowych, opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych czy fryzjera. 

 

Szkolenia w piotrkowskim zakładzie karnym organizowane są pod kątem zapotrzebowania na rynku pracy. Po ukończeniu szkolenia część kursantów zostanie zatrudnionych przez administrację aresztu i będzie pracować już w czasie odbywania kary.

 

W skład wszystkich kursów wchodzi również szkolenie kompetencyjne "Aktywizacja zawodowa – sposoby poszukiwania pracy". Kursy zawodowe dla osadzonych realizowane są w ramach projektu "Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności". Finansowane są one ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 

źródło: Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.11.2018 09:10

Zniesmaczona.... lepiej żeby siedzieli nic nie robili, nie każdy w ZK to zwyrodnialec I recydywista, wielu ludzi osadzonych jest przez pomyłkę wymiaru sprawiedliwości wielu po prostu zblądzilo w życiu,więc to że się kształcą i zdobywają zawód to chyba dobrze

20


zniesmaczona ~zniesmaczona (Gość)29.11.2018 00:23

Zwykły obywatel za takie kursy musi płacić. A w areszcie-światło darmo,lokal darmo,jedzenie darmo i jeszcze cię wyszkolą do zawodu i może studia skończyć...to jest kara czy sposób na łatwe życie?

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat