ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Piotrkowski Uniwersytet Pierwszego Wieku

Wtorek, 14 listopada 2017 2915
Akademia Rycerska, Akademia Słowa, Akademia Alchemika i Akademia Odkrywcy to najnowsze propozycje piotrkowskiej Filii UJK oraz Bractwa Akademickiego im. Zygmunta I Starego skierowane do uczniów młodszych klas szkół podstawowych w ramach projektu Uniwersytetu Pierwszego Wieku.

Ładuję galerię...

  Wydział Filologiczno-Historyczny piotrkowskiej Filii UJK oraz Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego zapraszają do uczestnictwa w nowej inicjatywie, w Piotrkowskim Uniwersytecie Pierwszego Wieku. Jest to projekt przede wszystkim (ale nie wyłącznie) skierowany do uczniów młodszych klas szkół podstawowych. Słuchacze Uniwersytetu Pierwszego Wieku zyskają możliwość zaspokojenia ciekawości poznawczej z zastosowaniem jednej z fundamentalnych zasad współżycia akademickiego, natomiast połączenie wymiaru teoretycznego i praktycznego da okazję do pełnego wykorzystania cech charakteryzujących dzieci w każdym wieku: ciekawości świata, gotowości podejmowania nowych wyzwań, łatwości nawiązywania kontaktów w grupie rówieśniczej, a tym samym rozwijania ich kompetencji społecznych. Zajęcia odbywać się będą w różnych kategoriach tematycznych w ramach: Akademii Rycerskiej, gdzie młodzi adepci wiedzy zyskają możliwość zapoznania się z wydarzeniami z przeszłości, poznają wpływ przeszłości na teraźniejszość w myśl idei, że „historia jest nauczycielką życia”; Akademii Słowa, gdzie wejdą w świat języka polskiego, poznają tajniki kultury słowa, dzieje języka i alfabetu, będą mogli zostać „małymi” reporterami, twórcami komiksu, osobiście sprawdzą, czy bajkoterapia istotnie koi „skołatane nerwy”; Akademii Alchemika, gdzie dowiedzą się, że nie samym słowem człowiek żyje, że ważny jest świat, który nas otacza, gdzie będą mogli stworzyć własny kryształ, poznać tajniki przyrody, dowiedzieć się, czy możemy żyć bez drzew; Akademii Odkrywcy, gdzie rozpoczną przygodę z światem liczb, cyfr oraz wirtualnej rzeczywistości, odkryją tajniki handlu, a także tajemnice tworzenia współczesnego golema, czyli robota.
  Poniżej kilka zdjęć z działalności Uniwersytetu Pierwszego Wieku w Bełchatowie.
 Szczegółowe informacje na temat Piotrkowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku można uzyskać na stronie: www.wfh.unipt.pl bądź pod numerem: 44 732 74 22 lub mailowo: ptbakad@gmail.com


Zainteresował temat?

9

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat