Piotrkowski PSZOK nadal zamknięty

Strefa FM Wtorek, 19 lutego 20197 3024
Co dalej z PSZOK-iem czyli Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) - pyta słuchacz Radia Strefa FM w przesłanym do redakcji mailu.
- Na przełomie 2018 i 2019 roku na antenie radia prezentowana była informacja pracowników Urzędu Miasta o tym, że PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) przestaje funkcjonować przy JUKO, a będzie funkcjonował przy Ciepłowni Miejskiej przy ul. Orlej. Propagowana była informacja, że punkt ten ruszy w lutym. Luty nam się kończy... Czy możecie Państwo ustalić co się z uruchomieniem tego punktu dzieje, i dlaczego nadal on nie funkcjonuje?
Sprawdziliśmy więc u źródła, czyli w magistracie.
Fot.: pixabay

- Trwają intensywne przygotowania do uruchomienia Miejskiego PSZOK. Dwa przetargi na wyposażenie PSZOK za nami, niestety nie przyniosły rozstrzygnięcia. W drugim postępowaniu wyłoniliśmy zwycięską firmę (JUKO), która ostatecznie nie podpisała umowy. Dlatego jesteśmy zmuszeni ogłosić trzeci przetarg. Odpady, które mieszkańcy mają do przekazania do PSZOK zostaną przyjęte niezwłocznie po jego uruchomieniu. Obecnie prawie wszystkie odpady są odbierane sprzed nieruchomości zgodnie z obowiązującymi harmonogramami. Odpady, które nie są odbierane sprzed nieruchomości np. rozbiórkowo-budowlane, które pochodzą z drobnych remontów prowadzonych samodzielnie i które nie wymagają pozwolenia lub zgłoszenia na budowę należy przetrzymać do momentu uruchomienia PSZOK.  Jeżeli miasto zdecydowało by się na wyłonienie we wcześniejszych przetargach prowadzącego PSZOK to opłata za odpady zapewne musiała by wzrosnąć. O uruchomieniu PSZOK poinformujemy niezwłocznie. Za utrudnienia przepraszamy - przekazali nam pracownicy Biura Prasowego Urzędu Miasta.

 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

loko ~loko (Gość)20.02.2019 22:22

Przecież w radio leciała przez dwa miesiące propaganda zamówiona przez UM, że to Juko nie prowadzi pszok-u, a nie , że miasto nie potrafi zorganizować nowego.
Ciekawy jestem kto odpowie stanowiskiem za takie zaniedbanie, bo rzecznik to prawie język połknął jak się tłumaczył.

10


gość ~gość (Gość)20.02.2019 08:02

Cytowany art. z ustawy dot. gdy gmina nie realizuje obowiazku odbierania odpadów od mieszkancow. W tym przypadku obowiązek jest realizowany bo odbierają spod nieruchomosci każdą ilosc bez ograniczeń. W innych gminach nie PSZOK-ów i ludzie za pozostale odpady ktore oddaja muszą płacić. Chwila brak punktu i problem. Jakby nagle tyle osob robilo remonty.

41


A ~A (Gość)19.02.2019 13:24

W przypadku gdy gmina nie realizuje obowiązku odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, właściciel nieruchomości jest obowiązany do przekazania odpadów komunalnych, na koszt gminy, podmiotowi odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, wpisanemu do rejestru działalności regulowanej, o którym mowa w art. 9b działalność w zakresie odbierania odpadów komunalnych, ust. 2.

100


smro ~smro (Gość)19.02.2019 12:54

Przetrzymać materiały porozbiórkowe? Gdzie? Nie oszukujmy się. Wszystko ląduje w piecach albo w lasach. Tak działają kochający Piotrków.

81


...bleble.. ~...bleble.. (Gość)19.02.2019 19:27

... a może by tak do czasu uruchomienia PSZOK składować odpady na działkach należących do włodarzy miasta! Może prezydent i wice i cała reszta z Pasażu podadzą adresy i tymczasowo u Nich będziemy składować odpady! A potem ... się wywiezie tam gdzie potrzeba. taka dobra wola rządzących i zarządzających miastem i porządkiem na terenie miasta.

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat