Piotrkowski MOK ma już 40 lat

Strefa FM Niedziela, 15 grudnia 201927 6478
Miejsce, które jest kuźnią talentów aktorskich, muzycznych, tanecznych i plastycznych obchodzi wyjątkowy jubileusz. Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie funkcjonuje już od 40 lat. Z tej okazji przygotowano wyjątkowy koncert, który prezentował cztery dekady działalności ośrodka. 40 „urodziny” MOK odbyły się 15 grudnia w siedzibie ośrodka w al. 3 Maja.

Ładuję galerię...

Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie powstał w 1979 roku. - Zaczynaliśmy od pokoju w Urzędzie Miejskim. Ośrodek powstał na bazie amfiteatru miejskiego, który był wybudowany na ostatnie dożynki centralne w Polsce. Następnie przenosiliśmy się z Farnej na Grodzką, z Grodzkiej na Słowackiego, a potem tu w al. 3 Maja. Ten ośrodek wędrował z punktu do punktu i stawał się coraz większy i potężniejszy. Jestem zadowolony z tego co się działo kiedyś i tego co dzieje się obecnie, a mam nadzieję, że przyszłość będzie jeszcze bardziej owocna. Chciałbym, żeby MOK był dostępny dla wszystkich mieszkańców, przez 7 dni w tygodniu - mówi Zbigniew Bujakowski, pierwszy dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie. Od 2003 roku budynek w al. 3 Maja jest główną siedzibą MOK. Już dwa lata później nową jakość zyskała elewacja obiektu, a projekt unijny „Utworzenie Europejskich Scen Teatru im. Stefana Jaracza w województwie łódzkim” pozwolił wyremontować wnętrze budynku. 


Miejski Ośrodek Kultury posiada bogatą historię, jednak jak zapewnia dyrektor tej instytucji, ośrodek ciągle dopasowuje się do aktualnych potrzeb społeczeństwa. - Nasz ośrodek zmienia się tak samo jak rzeczywistość, która nas otacza. Chcemy wychodzić naprzeciw mieszkańcom. Prowadzimy rozmaite działania, np. aktywizujemy artystycznie seniorów, nie zapominamy o dzieciach. U nas każdy znajdzie dla siebie miejsce, w którym będzie mógł się realizować, spełniać i rozwijać - mówi Elżbieta Łągwa-Szelągowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie.


Podczas koncertu prezentującego cztery dekady działalności Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie zaśpiewali m.in. Marcin Januszkiewicz, Olga Lisiecka, Ania Majewska-Owczarek, Bartek Gumulec, Magda Gumulec. - „Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień” jak to mawiał klasyk. Faktycznie trudno sobie wyobrazić, że ta instytucja działa już tyle lat. Ja też jestem częścią historii tego miejsca. Ciągle tutaj wracam, bo jestem związany z ludźmi, którzy tworzą wszystkie sceniczne historie. To ludzie tworzą miejsce, a nie miejsce tworzy ludzi. Jestem przywiązany do ludzi, którzy tutaj tworzą, pracują. Najbliższy kontakt mam z Magdą i Bartkiem Gumulcami, z którymi często razem stajemy na scenie - mówi Marcin Januszkiewicz.

 

Po koncercie odbyło się przemówienie Elżbiety Łągwy-Szelągowskiej, dyrektor MOK, a całość zwieńczył poczęstunek. Nie zabrakło tortu na 40-lecie funkcjonowania ośrodka.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.12.2019 16:11

Ile jadu w tych ludziach.Czy sami kiedykolwiek coś zorganizowali mam bardzo dużo wątpliwości.Ludzie czy w ogóle chodźcie na różne występy do MO KUBA to chyba widzicie pełna sale widowiskowo.jak nie lubicie prezydenta to czepiacie się dyrektora MOK.Jestem pełni uznania jej zaangazowaniu,pracowitościany i
..... co poprzedni dyrektorzy nie mieli nawet namiastki tego tylko cwaniactwo i arogancje.

05


gość ~gość (Gość)17.12.2019 13:45

Bożesłodki, ale popelina... aż się zbiera na torsje! ????

20


gość ~gość (Gość)17.12.2019 09:50

Za komuny było lepi.

20


można odsłuchać ~można odsłuchać (Gość)17.12.2019 09:13

gdzieś to przemówienie?
te słowa chwytające za serce..

20


gość ~gość (Gość)16.12.2019 17:53

Malutki ten torcik- myślę, że pewna osoba dała by radę zjeść go w pojedynkę.

141


Jarosław B. ~Jarosław B. (Gość)16.12.2019 06:55

Kilkanaście lat temu MOK jeszcze jakoś działał. Teraz MOK kojarzy mi się jedynie z kolesiostwem, tandetą, i przetrwaniem z dnia na dzień.
Odkąd miastem rządzi nauczyciel, a MOKiem przedszkolanka to kultura w tym ośrodku schodzi na psy.

216


cwaniak z miejskiej gazowni cwaniak z miejskiej gazowniranga16.12.2019 21:39

Pan Zbyszek Bujakowski...najlepszy dyrektor MOK-u,pozdrawiam serdecznie Panie Zbyszku.

44


ewan ~ewan (Gość)16.12.2019 19:56

Byłam wczoraj. Sympatycznie i miło będę wspominać pobyt. Pozdrawiam malkontentów i malkontentki.

43


gość ~gość (Gość)16.12.2019 16:47

To prawda co napisane w tych komentarzach

60


gość ~gość (Gość)16.12.2019 14:53

Na teatrzyki do MOK-u już nawet przedszkolanki nie chcą zabierać dzieci twierdząc, że to strata czasu.

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat