Piotrkowska projektantka wspomina Karla Lagerfelda

Strefa FM Środa, 20 lutego 20192 1721
Niemiecki projektant Karl Lagerfeld zmarł 19 lutego 2019 roku. Śmierć artysty to wielka strata dla całego świata mody, był inspiracją dla wielu współczesnych kreatorów, m.in. dla projektantki "Mody Polskiej" Kaliny Paroll, dziś mieszkanki Piotrkowa Trybunalskiego.
źródł: plonsk-wena.blogspot.com

Karl Lagerfeld od dłuższego czasu zmagał się z poważną chorobą. W wieku 85-lat przegrał walkę z rakiem trzustki. - Kiedy usłyszałam informację o tym, że Karl Lagerfeld nie żyje, poczułam pustkę. Wiem, że osoby, które miały duży wpływ na moją pracę, myślenie i projektowanie będą teraz odchodziły, ale ta informacja mną wstrząsnęła. Kiedy o tym myślę, aż ściska mnie w gardle. Początkowo kiedy obserwowałam kreatorów mody z Zachodu, nie byłam do końca przekonana do Lagerfelda. Był mężczyzną, który kroczył samodzielnie, na tle swojej scenografii ukazywał się jako postać bardzo chłodna. A my artyści z "Mody Polskiej" byliśmy zespołem wesołych, czasem nieznośnych projektantów. To było zupełnie coś innego - mówi Kalina Paroll. - Kiedy w 1983 roku Lagerfeld został dyrektorem domu mody Chanel, wiele się zmieniło. Zaczął pracować nad strojami dla kobiet i wtedy poczułam, że ta twórczość jest coraz bliżej mojej. Ja przecież całe życie zajmowałam się projektami damskimi. Chciałam, aby ukazywały ich kobiecość, nigdy nie robiłam z nich chłopczyc. Podobnie jak Lagerfeld. Kiedy przejmował Chanel ta firma była bliska upadku. Mógł wtedy narzucić im wszystko, a jednak tego nie zrobił, poszedł za mistrzynią. Stworzył kolekcje, które rozwijają styl współczesnych kobiet. Dzięki temu poczułam z nim niesamowitą więź, zauważyłam, że myślimy tak samo, że nasza klientka to piękny kwiat, tylko czasem nie jest tego świadoma. Z biegiem lat rozumiałam go jeszcze bardziej. W naszej biografii mamy nawet jeden wspólny element. Zarówno ja, jak i Lagerfeld braliśmy udział w tym samym międzynarodowym konkursie, oczywiście w innym czasie, ale oboje stanęliśmy na podium. 

 

Karl Lagerfeld to nie wybitny projektant, ale wszechstronny artysta. - Na pewno będzie go brakowało w świecie mody, ale myślę, że niedługo pojawi się ktoś nowy. Wiem, że nastąpi kontynuacja. To nie jest zakopany w grobie talent, to co uruchomił, z kim pracował, zostaje. Zresztą na pewno już wcześniej przygotował dom mody Chanel na swoje odejście - dodaje Paroll.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.02.2019 08:33

Rewelacyjny temat dla naszego miasta.

71


snoop drągi drong ~snoop drągi drong (Gość)21.02.2019 08:09

Pogratulować lekkiego pióra muszę.

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat