Piotrkowska oświata. W ilu szkołach uczniowie na kwarantannie? [AKTUALIZACJA]

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 09 października 202088 25007
W piątek prezydent Krzysztof Chojniak zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego ws. wprowadzenia strefy czerwonej w Piotrkowie Trybunalskim. Jednym z głównym tematów była sytuacja w piotrkowskiej oświacie. Zgodnie z ustaleniami piotrkowskie szkoły i przedszkola funkcjonują na dotychczasowych zasadach. Magistrat jest w stałym kontakcie z dyrektorami placówek. W przypadku potwierdzenia koronawirusa dyrektorzy placówek wprowadzają albo dni dyrektorskie, albo system hybrydowy, czyli część klas wysyłanych jest na naukę zdalną, a część uczy się w trybie stacjonarnym.
fot. pixabay

Taki system będzie nadal obowiązywał, chyba że rząd zmieni wytyczne dotyczące otwarcia szkół.

 

informacje ze szkół, w których potwierdzono przypadki SARS-CoV-2

 

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza
Ze względu na potwierdzony przypadek koronawirusa w SP11 od 9 do 11 października 151 uczniów wybranych klas IV - VIII zostało objętych kwarantanną. Dyrekcja szkoły podjęła decyzję o wprowadzeniu 9 października tzw. dnia dyrektorskiego, czyli dnia wolnego od zajęć dydaktycznych. W dniach 12-15 października kwarantanną objętych będzie 92 uczniów. Placówka przejdzie w tych dniach na nauczanie hybrydowe. Dla dzieci objętych kwarantanną lekcje będą prowadzone w sposób zdalny, natomiast reszta uczniów będzie uczyła się w trybie stacjonarnym.

Dodatkowo od 12 października do odwołania zostają wdrożone dodatkowe działania:
1. Nauczyciele podczas pracy z dziećmi w odległości mniejszej niż 2 metry są zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną.
2. Pracownicy szkoły w kontaktach bezpośrednich z uczniami i innymi pracownikami (w odległości mniejszej niż 2 metry) są zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną.
3. Zajęcia wychowania fizycznego realizowane na basenie zostają zawieszone.
4. Wszelkie wyjścia i wycieczki zostają zawieszone do odwołania.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego
W placówce pozytywny wynik na obecność COVID-19 otrzymała jedna nauczycielka, która miała kontakt z uczniami pięciu klas. Kwarantanną objęto dzieci z trzech klas ósmych oraz po jednej szóstej i piątej klasie. W piątek, 9 października w szkole prowadzone było zdalne nauczanie, a od poniedziałku dzieci wracają do placówki i lekcje będą prowadzone w trybie stacjonarnym.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Polskich Olimpijczyków
SARS-CoV-2 potwierdzono także w SP16. Na kwarantannie przebywają dwie klasy i 9 nauczycieli. Ze względów bezpieczeństwa w dniach 8.10 (czwartek) i 09.10 (piątek) dyrekcja szkoły podjęła decyzję o wykorzystaniu tzw. dni dyrektorskich.
W poniedziałek i wtorek (12-13 października) lekcje będą prowadzone w sposób hybrydowy, tj. uczniowie klas 1-3 uczyć się będą w trybie stacjonarnym. Natomiast pozostałe klasy w trybie zdalnym, z wyjątkiem jednej klasy „drugiej”, która 12 października będzie miała nauczanie zdalne.

 

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Zakażenie koronawirusem potwierdzono także u nauczycielki, która prowadziła lekcje w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Ze względu na bezpośredni kontakt z nauczycielką, kwarantanną objęto: 38 uczniów, 1 nauczyciela i 6 osób pełniących obowiązki pomocy nauczyciela. Dyrektor podjął decyzję o wprowadzeniu w dniach 8 – 9 października dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla wszystkich uczniów i wychowanków, w trakcie których w placówce przeprowadzono dezynfekcję.
Za zgodą organu prowadzącego oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii wydanej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, nauczaniem zdalnym zostaną objęci uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1:
- od 12 do 15 października - 5 klas,
- 12 października - 2 klasy i jedna grupa rewalidacyjno-wychowawcza
Zdalne nauczanie będzie prowadzone z terenu placówki.

 

Pozostałe oddziały Szkoły Podstawowej nr 1, II grupa rewalidacyjno-wychowawcza, oddziały Szkoły Podstawowej nr 17, Szkoły Przysposabiającej do Pracy będą realizować nauczanie na terenie placówki (nauczanie stacjonarne), również zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i programu „Za życiem” będą prowadzone w bezpośrednim kontakcie z dziećmi. Od 12 października 2020 r. grupy wychowawcze Ośrodka będą funkcjonowały zgodnie z planem zajęć.
Wychowawcy klas i grup pozostają w kontakcie telefonicznym z rodzicami i opiekunami uczniów, informując o podjętych działaniach oraz o funkcjonowaniu placówki w najbliższych dniach.
Sytuacja w placówce jest na bieżąco monitorowana. Dyrektor jest w kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Piotrkowie Trybunalskim oraz pracownikami przebywającymi na kwarantannie i izolacji.

 

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie
W placówce u 3 nauczycieli zdiagnozowano zakażenie SARS-CoV-2 dlatego dyrektor II LO ogłosił dni 8 i 9 października dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Od 12 do 16 października zajęcia we wszystkich klasach prowadzone będą w sposób zdalny za pomocą komunikatora Teams.
Zgodnie z przekazanymi informacjami w szkole wdrożono wszystkie procedury zgodnie z zaleceniami PPIS. Nauczyciele monitorują zdrowie uczniów i swoje oraz na bieżąco przekazują informacje dyrekcji.

 

 

IV Liceum Ogólnokształcące
W szkole 8 klas przebywa na kwarantannie, z czego: do poniedziałku włącznie (12 października) 7 klas, a 1 klasa do czwartku (15 października). Piątek był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (tzw. dni dyrektorskie), natomiast w poniedziałek wszyscy wracają do szkoły z wyjątkiem klas przebywających na kwarantannie. Jak informuje dyrekcja w piątek pracownicy obsługi zdezynfekowali placówkę oraz przeprowadzili wietrzenie wszystkich pomieszczeń.

 

III Liceum Ogólnokształcące

W III LO potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem. Obecnie sporządzana jest lista osób z kontaktu. Poddane będą one kwarantannie i następnie wykonane badanie na obecność COViD-19.
Na chwilę obecną  12 i 13 października w szkole wprowadzono dni dyrektorskie (dni wolne od zajęć dydaktycznych). 14 października (Dzień Edukacji Narodowej) jest to dzień wolny od lekcji. Jak zajęcia będą organizowane w kolejnych dniach, zadecyduje dyrekcja w porozumieniu z organem prowadzącym oraz z sanepidem. 

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 ("Ekonomik")
Na kwarantannę trafiła 1 klasa I kilkunastu nauczycieli. 12 I 13 października w szkole wprowadzono dni dyrektorskie (dni wolne od zajęć dydaktycznych). 14 października (Dzień Edukacji Narodowej) jest to dzień wolny od lekcji. Jak zajęcia będą organizowane w kolejnych dniach, o tym zadecyduje dyrekcja w porozumieniu z organem prowadzącym i sanepidem. 

 

Przedszkole Samorządowe nr 16
Potwierdzono zakażenie koronawirusem u 3 nauczycieli. Ograniczono funkcjonowanie przedszkola, jednak dzieci są przyjmowane.

 

Przedszkole Samorządowe nr 26 

W placówce przy ul. Wojska Polskiego 133a zakażenie potwierdzono u 2 pracowników (nauczyciel i pracownik obsługi). W przedszkolu byli oni obecni ostatni raz 2 października i w związku z tym placówka pracuje normalnie. 

 

Szkoła Podstawowa nr 3 (ul. Wysoka) 
Wynik dodatni w SP3 uzyskały dwie nauczycielki, które prowadziły zajęcia na świetlicy szkolnej. Dlatego na kwarantannę trafiły dzieci, które uczęszczały na świetlicę. Łącznie około 130 osób z różnych klas. Lekcje prowadzone są w trybie stacjonarnym. W związku z sytuacją związaną z występowaniem wirusa SARS-CoV-2 w SP3 zostały wdrożone następujące działania:
1. Wszyscy przebywający na terenie szkoły w przestrzeniach wspólnych zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych zasłaniając usta i nos.
2. Nauczyciele podczas pracy z dziećmi w odległości mniejszej niż 2 metry są zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką ochronną.
3. Lekcje wychowania fizycznego na basenie zostają zawieszone do odwołania.
4. Wszelkie wyjścia i wycieczki zostają zawieszone do odwołania.
5. Ślubowanie klas pierwszych odbędzie się w terminie późniejszym.

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 (ul. Roosevelta)

Koronawirusa wykryto również w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1. Zakażony jest sam dyrektor szkoły Bogusław Łukaszewski. Po raz ostatni był w szkole 9 października. 

Dyrekcja ZSP nr 1 informuje za pośrednictwem strony internetowej szkoły, że 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W kolejnych dniach 15-16 października (czwartek-piątek) w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną w szkole zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w ZSP nr 1 i praktyczne w Centrum Kształcenia Zawodowego nie odbędą się.


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (88)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

duzy ~duzy (Gość)18.10.2020 13:07

sp nr 2 w pon tez zamknieta.. pani ze swietlicy sie zle poczula

00


gość_dora ~gość_dora (Gość)14.10.2020 18:00

A w SP 13 w piątek mają wolne bo za dużo nauczycieli na zwolnieniu i nie ma kto uczyć

00


gość_123 ~gość_123 (Gość)13.10.2020 20:45

Doszedł TPS.

00


gość_ddd ~gość_ddd (Gość)13.10.2020 12:51

W szkołach żadne obostrzenia nie są przestrzegane ze strony uczniów a nauczycieli to się już nie mówi. Zamknąć to szybko nauczycieli bez maseczek teraz z okazji dnia Edukacji Narodowej na poczęstunku !!!!!

22


Fred 1 ~Fred 1 (Gość)12.10.2020 16:20

Ale "98 % szkół w Polsce pracuje normalnie" (Premier Morawiecki 10.09.2020) tylko mały Piotrków jakiś ewenement!!! brak słów!

65


wojciech ~wojciech (Gość)12.10.2020 20:42

A ja wpadłem na pomysł jak sprawić aby zlikwidować wirusa ! Trzeba zorganizować wybory. Ten wirus przed wyborami staje się niegroźny i jest w odwrocie ! Trzeba robić ciągle wybory i zniknie !

112


Iwa ~Iwa (Gość)13.10.2020 10:21

Szkoła prywatna na ul.Dmowskiego - kwarantanna uczniów i nauczycieli.A wszędzie cicho sza!Czyżby cenzura na wiadomości o tej szkole?!

20


gość_ghhhhjj ~gość_ghhhhjj (Gość)11.10.2020 11:47

Czemu nic nie mówią i nie piszą o marketach?

41


No fajnie... ~No fajnie... (Gość)13.10.2020 08:55

... że taki sztab się zebrał. Zawsze to coś. Od razu się człowiek czuje bezpieczny.

20


sp.. ~sp.. (Gość)12.10.2020 13:47

Wysyła się kwarantannę dzieci które miały kontakt z zakażonym nauczycielem ale nie robi im się testów...gdzie tu logika

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat