Piotrkowska noclegownia przygotowana na przyjście zimy

Strefa FM Niedziela, 17 listopada 201911 4791
Obecnie w schronisku jest około 65 osób, natomiast maksymalnie można położyć się tam około 80 potrzebujących. Jak deklaruje kierownik placówki Piotr Kindilchi, noclegownia jest już przygotowana na nadejście zimy. Zabezpieczono pościel, koce, ubrania, środki czystości. Nie zabraknie także posiłków dla osób potrzebujących.
fot. archiwum epiotrkow.pl

- Już zgłaszają się do nas osoby, które potrzebują przysłowiowego „dachu nad głową”, ale obłożenie nie jest jeszcze tak duże jak zimą. Służby porządkowe też już czuwają i w razie potrzeby reagują i przywożą nam osoby potrzebujące – powiedział Piotr Kindilchi, kierownik piotrkowskiej noclegowni.

 

Przypomnijmy, że do schroniska może przyjść każdy potrzebujący, które nie jest pod wpływem alkoholu. Wyjątki zdarzają się jednak zimą, kiedy to temperatury spadają zdecydowanie poniżej zera i przyjmowani są wszyscy.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.11.2019 11:18

Schronisko w okresie zimowym przyjmuje osoby pod wpływem alkoholu, żeby nikt nie zamarzl, to jest troska o ludzi. Jak się czyta niektóre komentarze to widać, że nie wszystkim się dogodzi. Jak się przyjmie osobę pod wpływem alkoholu, żeby nie zamarzla to źle bo pod wpływem, jak się nie przyjmie, też źle bo zamarznie, społeczeństwo lubi krytykować oceniać i dużo znawców funkcjonowania widzę, że się wypowiada. Z tego co wiem to sklep na ulicy Wroniej o 22 godz jest już nieczynny. Pod pomoc społeczna też ludzie podjezdzaja, samochodami a to nie świadczy o ich statusie materialnym. Zastanowiłbym się na tą krytyka, bo bardzo łatwo jest oceniać, jeżeli się nie wie, albo wie nie wiele.

01


gość ~gość (Gość)18.11.2019 00:36

Witam. Może ja się wypowiem jak noclegowniana ul. Wroniej działa: zbliża się godzina 22:00 Kiedy zamykają noclegowni, to wtedy panowie w różnych odstępach ida po alkohol do pobliskiego sklepu , wkładają za pas i idę jako trzeźwe osoby spać po czym spożywają w środku przed spaniem. Nie raz zdarzało się pijani również byli wpuszczany. Kolejna sprawa jak osoba bezdomna może mieszkać kilka lat w tym schronisku która pracuje i jeździ własnym autem ? Schronisko dla bezdomnych powinno być schronieniem dla osób które naprawdę tego schronienia potrzebuja. Może ktoś to przeczyta i zajmie się tym.

40


gość ~gość (Gość)17.11.2019 20:35

Każecie państwo nie przyjmować osób znajdujących się pod wpływem alkoholu. Ale nie piszecie co zrobić z tymi którzy są pijani.Zostawić w zimę na pewną śmierć? Gdzie macie sumienie? Coraz większa bezduszność i obojętność. Zgroza.

33


gość ~gość (Gość)17.11.2019 20:53

Dla tych którzy uważają że bezdomny pod wpływem alkoholu nie powinien zostać przyjęty do noclegowni, moje pytanie brzmi, to co z takim człowiekiem ma się stać, ma zamarznąć? A może lepszym rozwiązaniem byłoby wezwać karetkę pogotowia która zawiezie takiego człowieka do szpitala, hmm? Bo żadne służby porządkowe jak otrzymają zgłoszenie nie zostawią takiego człowieka samemu sobie.

52


Andrzej67 ~Andrzej67 (Gość)17.11.2019 18:30

Dlaczego noclegownia wspiera uzależnienie swoich beneficjentów poprzez gwarancję opieki nad nimi po spożyciu alkoholu? Wypowie się kierownik?

41


gość ~gość (Gość)17.11.2019 15:31

Ci ludzie powinni być kierowani prosto na odwyk a nie noclegowni

42


gość ~gość (Gość)17.11.2019 15:03

Uważam że pomagać należy wychodzić z bezdomności ale muszą być jasne i twarde zasady pomieszkiwania tam .Trzeźwość przede wszystkim!

41


gość ~gość (Gość)17.11.2019 13:46

Ludzie przebywający w noclegowni są pijani non stop 70 % ludzi nie ma sił iść O własnych siłach A i tak ich wpuszcza no na portierni siedzą ich koledzy którzy nie niejednokrotnie też są na bani. Zero kontroli ktoś się tym powinien zajasc

73


dfgdfgdfg ~dfgdfgdfg (Gość)17.11.2019 11:22

Czyli w okresie zimy przyjmowani są wszyscy, nawet pijani? Proszę odpowiedzieć mi na pytanie: czy świadomość tego, że noclegownia przyjmie ich w stanie po spożyciu jak wpływa to na ich picie: 1. Wspiera ich nałóg, 2. Walczy z ich nałogiem. Ja jestem zdania, że nieświadomie/świadomie wspierany jest nałóg tych biednych ludzi. Należy z tym przestać. Zasady powinny być jasne i niezmienne.

73


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat