Piotrkowska Starówka zaprasza po lockdownie

ePiotrkow Czwartek, 13 maja 20219 12329
Już pierwszego dnia luzowania obostrzeń sporo będzie się działo na piotrkowskim Starym Mieście. Do pracy wracają ogródki gastronomiczne, na wspólny spacer zaprasza Centrum Informacji Turystycznej, czekają na nas także specjalne atrakcje w ramach przypadającej na sobotę Nocy Muzeów. Warto tego dnia odwiedzić Zamek Królewski oraz historyczny piknik na płycie Rynku Trybunalskiego, na który zaprasza Muzeum Marcepanów.
rok 2017,archiwum ePiotrkow.pl, fot. P. Kwiatkowski

Już od godziny 10:00 będzie można odwiedzić piotrkowski Zamek Królewski. - To także ostatni dzwonek aby zobaczyć wyjątkową wystawę poświęconą historycznym ubiorom dziecięcym na przestrzeni wieków – począwszy od XVII wieku aż do XIX wieku „Rekonstrukcje ubiorów dziecięcych” z Muzeum Pałacu Króla Jana Sobieskiego w Wilanowie. Wystawa przedstawia odwzorowane z dużym kunsztem (na podstawie obrazów) suknie, czepki, żupany i pozostałe niezwykłe elementy garderoby dziecięcej - zachęca  Natalia Dubrowin z działu sztuki piotrkowskiego Muzeum.

 

Pełna informacja o wydarzeniu: https://www.epiotrkow.pl/news/Noc-Muzeow-juz-w-najblizszy-weekend,43661 

 

W sobotę odbędzie się także Akademicka Noc Muzeów. Od 18:00 aż do godziny 22:00 będzie dostępna w Muzeum Marcepanów przy ul. Sieradzkiej wystawa "Pierwsza Komunia z białą kokardką ... Tradycje komunijne Piotrkowa". Organizatorzy zapowiadają także inne atrakcje i zapraszają już od 15:00. - Wtedy rozpoczną się warsztaty marcepanowe w Muzeum. Dodatkowo, w związku z uruchomieniem ekspozycji poświęconej Legionom Polski, planujemy także pogadanki poświęcone tej legendarnej formacji wojskowej. Gwoździem programu będzie jednak odbywający się w Rynku Trybunalskim VIII Historyczny Festyn Rodzinny „Wioska Wikinga”. - mówi dr hab. Jacek Bonarek z Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego.

 

W ramach tegorocznej, nieco skromniejszego wydania "Wioski Wikinga" organizatorzy zapraszają na pokazy odtwórców zawodów historycznych od godziny 15:00 do 19:00. - Zgodnie z rozporządzeniami wymagane jest zachowanie 1,5 metrowego odstępu oraz ograniczona liczba osób, dlatego też w przestrzeni otwartej oraz w pomieszczeniach Muzeum prosimy o wyposażenie się w środki ochrony osobistej w postaci maseczek, a także o przestrzeganie regulaminu, który będzie umieszczony przy każdym stanowisku - przypominają przedstawiciele Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego. 

 

Ponadto, piotrkowskie Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na pierwszy w tym roku rzeczywisty, a nie wirtualny "spacer" po Piotrkowie Trybunalskim. - Tym razem tematem sobotniego spotkania będą dzieje piotrkowskich aptek. Podczas spaceru dowiemy się jak to farmaceutami Piotrków Trybunalski stał i stoi. Wracamy do dawnych, ustalonych tradycji i zapraszamy o godzinie 15:00 pod naszą siedzibę przy ulicy Zamurowej 11 - informują pracownicy CIT. 

 


Zainteresował temat?

10

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)13.05.2021 16:25

Nareszcie będzie gdzie wypuścić brajana i dzesike

165


19po cov ~19po cov (Gość)13.05.2021 20:48

Po zastrzyku jestem moge bez maski???aaa data miske zupy na zielony paszport to wpadne co

51


5g ~5g (Gość)14.05.2021 12:17

Mega atrakcja. Frajda nie z tej ziemi.

24


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)13.05.2021 16:07

Czy będzie coś za darmo? Jestem zarejestrowany w urzędzie pracy jak coś

136


yxz ~yxz (Gość)14.05.2021 08:18

Dobrze,że coś się dzieje.

60


sdasfasdf ~sdasfasdf (Gość)13.05.2021 16:54

ze skrajności w skrajność...i za 2 tygodnie znowu wszystko zamkną przez takie akcje...

818


Zamoyski ~Zamoyski (Gość)13.05.2021 15:07

a Krochmal będzie otwarty?

103


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat