Piotrkowska Miejska Orkiestra Dęta koncertowała w Serbii

ePiotrkow Poniedziałek, 09 lipca 20180 2137
Na przełomie czerwca i lipca muzycy z Miejskiej Orkiestry Dętej reprezentowali Piotrków na XVI Festiwalu Sabor Vrela Homolja w serbskiej Żagubicy. Piotrkowska orkiestra zaprezentowała się między innymi w koncercie głównym festiwalu, jak i na okolicznościowej paradzie. Dwudziestu sześciu muzyków z Piotrkowa zagrało pod batutą kapelmistrza Roberta Fijałkowskiego.

Ładuję galerię...

Piotrkowska Miejska Orkiestra Dęta na przełomie czerwca i lipca br gościła w Serbii, gdzie podczas XVI Festiwalu Sabor Vrela Homolja w Żagubicy promowała nasze miasto i jego kulturę. Muzycy w Serbii przebywali pięć dni, od 28 czerwca do 2 lipca. To właśnie przy dźwiękach Miejskiej Orkiestry Dętej z Piotrkowa odbyła się uroczysta inauguracja festiwalu, w trakcie której wystąpiły również z pokazami tańca lokalne zespoły folklorystyczne. Uroczystościom inaugurującym festiwal towarzyszył cieszący się dużym zainteresowaniem publiczności jarmark lokalnego rękodzielnictwa, na którym nie zabrakło stoisk prezentujących kulinarne specjały, w tym między innymi regionalne miody i sery.
Zgodnie z programem XVI Festiwalu Sabor Vrela Homolja 26 piotrkowskich muzyków pod batutą kapelmistrza Roberta Fijałkowskiego zaprezentowało musztrę paradną i wraz z innymi zespołami uczestniczącymi w wydarzeniu wzięło udział w okolicznościowej defiladzie przez miasto Żagubica, której trasa wiodła od Muzeum do Letniej Głównej Sceny Vrela Mlave. Na tej ostatniej Miejska Orkiestra Dęta z Piotrkowa wystąpiła w koncercie głównym festiwalu, prezentując się w różnorodnym repertuarze, poczynając od utworów Jacoba de Hana po popularną muzykę współczesną. Warto jeszcze wspomnieć, że wśród prezentowanych przez muzyków utworów orkiestrowych dodatkowym akcentem wokalnym był występ Agnieszki Bochenek-Kardas. Obdarzona sopranem koloraturowym solistka wykonała z towarzyszeniem orkiestry utwór "Zwiędłe liście". O tym, że Miejska Orkiestra Dęta z Piotrkowa zdobyła sympatię festiwalowej publiczności świadczy fakt, iż na specjalną prośbę władz Żagubicy właśnie piotrkowscy muzycy zagrali na uroczystości pożegnalnej. Na ich ostatni występ złożyły się utwory muzyki filmowej, wśród których znalazł się słynny hit z kasowego przeboju "Titanic", zatytułowany "My Heart Will Go On".
Wyjazd Miejskiej Orkiestry Dętej do zaprzyjaźnionego z Piotrkowem Trybunalskim miasta Żagubicy został sfinansowany z budżetu miasta Piotrkowa.

 

Foto: Miejska Orkiestra Dęta


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat