Piotrkowska ITD zatrzymała kolejne zbyt ciężkie transporty

Strefa FM Poniedziałek, 26 października 202015 5149
Dwie przeładowane ciężarówki wycofali z ruchu inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Zestaw przewożący koparkę ważył blisko 70 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton. Z kolei zespół pojazdów z drewnem był za ciężki o prawie 15 ton.
fot. WITD Łódź

W poniedziałek inspektorzy ITD z Piotrkowa zatrzymali do kontroli dwie ciężarówki. Wymiary ładunków wskazywały, że mogą być przeciążone. Zestawy skierowano do punktu umożliwiającego sprawdzenie mas i nacisków osi pojazdów. - Zespół pojazdów przewożący koparkę ważył 66,9 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Taki tonaż spowodował także przekroczenie dopuszczalnego nacisku podwójnej osi napędowej samochodu ciężarowego na drogę o 7 ton (nacisk wynosił 26 ton zamiast przepisowych 19 ton). Oprócz tego zestaw z ładunkiem był za szeroki i jechał bez wymaganego w tym przypadku pilotażu - informuje Szymon Sidor, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego Łodzi.

 

Funkcjonariusze z piotrkowskiego oddziału ITD tego samego dnia skierowali na wagę również zestaw przewożący kłody drewna brzozowego z Rzeczniowa do Ostrowa Wielkopolskiego. - Ciężarówka z ładunkiem ważyła 54,65 tony zamiast przepisowych 40 ton. Taki tonaż spowodował przekroczenie pojedynczej osi napędowej ciągnika siodłowego na drogę o blisko 1 tonę. Grupa trzech osi naczepy wynosiła 34,45 tony, przekraczając wartość dopuszczalną o 10,45 tony - wyjaśnia Szymon Sidor.

 

Oba zestawy ciężarowe skierowano na wyznaczony parking strzeżony do momentu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia wysokich kar pieniężnych.

 

 

(źródło: WITD Łódź)


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gość ~gość_gość (Gość)31.10.2020 21:23

Mamy XXI wiek doba cyfryzacji nie można wagi zamontować w drodze?

10


gość_dvla ~gość_dvla (Gość)26.10.2020 19:47

Codziennie wiele ciężarówek jedzie sobie przez Piotrków niczym nie skrępowane i wtedy nie ma ani Inspekcji ani Policji. Żenada wielką akcję zrobili bo złapali dwie, ja codziennie jadąc do pracy mijam dziesięć i drugie tyle jak wracam.

153


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)26.10.2020 20:26

A ci ze złomem co jeżdżą to kiedy zostaną złapani ?? Przecież tam są największe rekordy ...

80


gość_idjdidjdis ~gość_idjdidjdis (Gość)27.10.2020 06:53

Nie wierzę. Duch ORMO z nieskrępowanym hasłem na ustach "uprzejmie donoszę" wciąż żywy. To nie ciężkie auta niszczą drogi. Nawierzchnia ulega degradacji ze względu na swoje słabe właściwości, kiepskie podłoże i natężenie ruchu. Jak jadą stada aut w obie strony to drgania są tak znaczne, że nawet auta osobowe dokonują dzieła zniszczenia. Ale policyjne państwo fiskalne pokazało niektórym z nas, że ciężarowe auta to twój wróg. I niestety są słabe jednostki, które wierzą w te opowieści ale i są też sponiewierani ludzie przez system, którzy mu służą niszcząc pracę innych. Bo ta koparka może jechała do kogoś, żeby zarobić na chleb, bo to drewno jechało do kogoś, żeby zarobić na chleb. Oni nie kradną. Oni pracują. Ludzie, otwórzcie oczy.

217


Hmmm ~Hmmm (Gość)27.10.2020 07:13

Powinni karać również firmy odpowiedzialne za załadunki. Wiadomo, że kierowca zawiezie taki ładunek, jaki mu zapakują, a jak za bardzo się stawia, to wylatuje.

111


Tornado Wichura Tornado Wichuraranga26.10.2020 23:37

Dzięki protestom niezdazyli spoerdzielic

81


gość_....... ~gość_....... (Gość)26.10.2020 20:43

Zatrzymane dwa pojazdy! No brawo, brawo.

66


gość_dvla ~gość_dvla (Gość)26.10.2020 19:47

Codziennie wiele ciężarówek jedzie sobie przez Piotrków niczym nie skrępowane i wtedy nie ma ani Inspekcji ani Policji. Żenada wielką akcję zrobili bo złapali dwie, ja codziennie jadąc do pracy mijam dziesięć i drugie tyle jak wracam.

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat