ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Piotrkowska Fundacja Talentów

Środa, 02 października 2019 2222
Misją naszej organizacji jest m.in. promowanie sportu i podnoszenie ogólnej wiedzy o aktywności fizycznej. Fundacja posiada licencję Polskiego Związku Gimnastycznego w sekcji Gimnastyka dla Wszystkich. Wizją Fundacji jest stworzenie dzieciom i młodzieży miejsca, gdzie nauka akrobatyki i tańca zaczyna się dobrą zabawą, a kończy udziałem w światowych pokazach czy konkursach.

Ładuję galerię...

 

Nie na samym uczestnictwie pokazy te jednak się kończą. Wystarczy odnieść się do naszych ostatnich sukcesów. Nasze podopieczne zdobyły złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Powietrznej POSA AERIAL WORLD CHAMPIONSHIP 2019, które odbyły się we wrześniu na Ibizie.
Misją naszej organizacji jest promowanie sportu i podnoszenie ogólnej wiedzy
o aktywności fizycznej nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również wśród dorosłych, dla których mamy ofertę zajęć prozdrowotnych i lekcje nauki tańca irlandzkiego i stepowania.


Na zajęcia „zdrowy kręgosłup” metodą pilates zaprasza dyplomowana i doświadczona instruktorka Agnieszka Pawlak, współpracującą również z Centrum Medycyny Nowa Europa w Łodzi.
W dzisiejszych czasach, kiedy ciągle jesteśmy zabiegani i często zestresowani, kierując swoją uwagę na pracy i innych obowiązkach, nie zwracamy uwagi ani na naszą sylwetkę, ani nie zastanawiamy się, czy i jak powinniśmy najzdrowiej, najefektywniej korzystać z naszych mięśni, oddechu czy generalnie przestrzegać zasad prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ta niedbałość o własne ciało odbija się wieloma problemami zdrowotnymi, w tym najczęściej bólami pleców, kolan, przemęczeniem, co z kolei prowadzi do pogorszenia jakości naszego życia.


Ćwiczenia metodą pilates są najlepszą propozycją i odpowiedzią na problemy współczesnego człowieka. Jest to technika odpowiednia dla każdego i w każdym wieku. Fenomenem samej metody jest integracja ciała i umysłu podczas wykonywania ćwiczeń, szanujących i ściśle współpracujących z anatomią człowieka. Pilates to nie tylko ćwiczenia czy losowy wybór konkretnego ruchu. To system fizycznej i psychicznej kondycji, która może zwiększyć fizyczną siłę, elastyczność i koordynację, jak również zredukować stres, poprawić koncentrację i polepszyć samopoczucie. Pilates nazywany jest treningiem dobrego samopoczucia. Wpływa na wygląd ciała, jego poczucie, świadomość ruchu, a przede wszystkim na właściwe funkcjonowanie i wykorzystywanie go w codziennym życiu.


Metoda ta ma na celu stworzenie równowagi w ciele i jest uważana przez ekspertów jako jedna z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej. Uwzględnia naturalną budowę człowieka, ćwiczenia oparte są o nasze anatomiczne, naturalne krzywizny, korzystnie wzmacniają aparat mięśniowy.


Ćwiczeń pilates nie należy mylić ani z jogą, ani ze stretchingiem. To jedyny w swoim rodzaju zestaw ćwiczeń, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Na tego rodzaju treningu ćwiczenia mają kilka stopni trudności, tak by można je było dostosować do poziomu osób ćwiczących. Wzmacniane są mięśnie poprzeczne brzucha, mięśnie skośne brzucha, mięśnie wielodzielne, mięśnie grzbietu oraz mięśnie pośladkowe. Przy utrzymaniu tzw. centrum ciała, pilates daje niezwykłe efekty, a przy okazji uczy świadomości swojego ciała, jak wykonać ruch, by uzyskać pożądany efekt, jak poprowadzić oddech. Dzięki takiej metodzie ćwiczeń możemy zmniejszyć, pozbyć się bólu pleców, zmienić postawę swojego ciała, nauczyć się świadomego oddechu. W swojej oryginalnej koncepcji Joseph Pilates stworzył system mający na celu zintegrowanie wszystkich aspektów życia. Podstawowymi elementami i założeniami na naszych zajęciach to oddech, koncentracja, centrum, kontrola, precyzja i płynność.

 

Miejsce prowadzenia zajęć: ul. Polna 1, Piotrków Trybunalski.
Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godzinie 10.00 do11.00 i 19.15 do 20.15 oraz w soboty w godz. 10.35-11-35.
Informacje i zapisy: tel. 667921238/ 534269882
www.piotrkowskafundacjatalentow.pl
piotrkowskafundacjatalentow@gmail.com

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat