Piotrkowscy zapaśnicy powalczą o medale mistrzostw Europy

AKS PiotrkówŚwiat Poniedziałek, 10 lutego 20207 2198
Dwóch piotrkowskich zapaśników wystartuje w mistrzostwach Europy, które w poniedziałek, 10 lutego, rozpoczęły się w Rzymie. W rywalizacji w stylu klasycznym Polskę będzie reprezentować Mateusz Bernatek, a w stylu wolnym - Magomedmurad Gadżijew.

Mateusz Bernatek ma w dorobku srebrny medal mistrzostw świata seniorów, wywalczony w Paryżu w 2017 roku, a także tytuły mistrza Europy juniorów i młodzieżowego mistrza Europy.W bogatej kolekcji ciągle brakuje mu krążka seniorskiego czempionatu Starego Kontynentu. W Rzymie zawodnik AKS wystartuje w kategorii 72 kg, czyli wyższej niż jego nominalna. Generalnym sprawdzianem przed mistrzostwami Europy był turniej Thor Masters w Danii, w którym Mateusz wygrał trzy z pięciu walk. Na macie we Włoszech pierwszy raz pojawi się we wtorek. Aż cztery medale mistrzostw Europy seniorów wywalczył dla naszego kraju Magomedmurad Gadżijew, lider kadry narodowej w stylu wolnym. Pochodzący z Dagestanu zawodnik staje na podium nieprzerwanie od 2016 roku, a w Rzymie będzie bronił brązowego krążka wywalczonego w kwietniu w Bukareszcie. Do turnieju przygotowywał się m.in.w Machaczkale, a próbę generalną zaliczył na piątkę zdobywając Puchar Polski. Na turnieju w Białogardzie stoczył cztery zwycięskie walki i stracił zaledwie jeden punkt techniczny. W Rzymie będzie można go oglądać od piątku. Podobnie jak Bernatek, on też będzie walczył w wyższej kategorii - 70 kg.

 

 - To nie stanowi dla mnie problemu, w taki sposób prowadzi mnie trener kadry Jusup Abdusalamow, a ja ufam mu bezgranicznie. W tym roku mistrzostwa Europy są etapem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich, co nie oznacza, że można je traktować zbyt ulgowo.Chciałbym wywalczyć piąty medal z rzędu, choć jeśli to się nie uda, nie będę załamany. Wszystko podporządkowuję Tokio –mówi Magomedmurad Gadżijew, zapaśnik AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

 

Ponieważ w tym roku odbędą się Igrzyska Olimpijskie, mistrzostwa Europy schodzą na dalszy plan. Mateusz Bernatek i Magomedmurad Gadżijew jeszcze nie wywalczyli przepustek do Tokio.Będzie można je zdobyć podczas dwóch turniejów kwalifikacyjnych: europejskiego (19–22 marca na Węgrzech) i światowego (30 kwietnia –3 maja w Bułgarii). Wyniki uzyskane w mistrzostwach Europy we Włoszech nie będą mieć wpływu na proces kwalifikacji do Igrzysk.

 

Źródło: biuro prasowe AKS.

 

 

 


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

momo ~momo (Gość)11.02.2020 09:54

A może czytajmy ze zrozumieniem? W artykule nigdzie nie jest napisane, że BĘDZIE walczył w turnieju kwalifikacyjnym. Jest napisane, że jeszcze nie wywalczył przepustki do Tokio. "BĘDZIE MOŻNA ją zdobyć" nie oznacza, że Bernatkowi taka możliwość będzie dana. O Murada jestem spokojny. A wracając do Bernatka i Gevorga to na tę chwilę wyżej stoją akcje Shakayna i z tego co mi wiadomo to on miał sobie wybrać, na który turniej kwalifikacyjny (wcześniejszy - europejski, czy późniejszy - światowy) jedzie. I chyba wybrał ten pierwszy. A to na pewno jeszcze nie oznacza, że Bernatek ma zamkniętą drogę na IO.

20


gość ~gość (Gość)11.02.2020 02:26

Jakim cudem wiesz ze bedzie walczyl? Przed nim jest Gevorg shakayan który wygrał rywalizacjie w kategorii 67kg w dodatku nie siedzisz w glowie trenera Zawadzkiego.

00


jojo ~jojo (Gość)10.02.2020 20:07

prezesom z piętra żal d.... ściska

20


gość ~gość (Gość)10.02.2020 14:33

Wszystko fajnie ale Mateusz żadnej przepustki nie wywalczy ponieważ przegrał rywalizację w swojej kategorii a ta w której będzie walczył jest nie olimpijska ;)

01


gość ~gość (Gość)10.02.2020 14:50

Przepustka do Tokio w kategorii nie olimpijskiej brawo wy ;)

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat