Piotrkowscy zapaśnicy nie byli zbyt gościnni

Strefa FM Niedziela, 29 kwietnia 20182
Zapaśnicy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego zdominowali Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Zapasach w Stylu Klasycznym, które odbyły się w weekend w Hali Relax. Młodzi piotrkowianie zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej młodzieżowców i kadetów, dzięki ich postawie Łódzkie zdecydowanie wygrało w łącznej klasyfikacji wojewódzkiej.

Na matach w Hali Relax rywalizowali młodzicy, kadeci, juniorzy i młodzieżowcy. Wśród młodzików na podium stanęło pięciu reprezentantów piotrkowskiego klubu: srebrny medal wywalczył Franciszek Cejnóg (kategoria wagowa 44 kg), natomiast na trzecim stopniu podium stanęli Dawid Sztajkowski (kat. 35 kg), Michał Radziszewski (kat. 38 kg), Oliwier Kurek (kat. 62 kg) oraz Maciej Mnichowicz (kat. 75 kg). Młodzicy zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej, w której zwyciężyli ostatecznie ich starsi koledzy czyli kadeci i młodzieżowcy. Kadeci wywalczyli sześć medali, złote odebrali Kacper Rek (kat. 45 kg), Marcin Sztanderski (kat. 60 kg), a także Igor Gmitrasiuk (kat. 65 kg), w tej ostatniej kategorii srebro wywalczył ponadto Michał Stachniak, na drugim miejscu, ale w kat. 71 kg uplasował się jego klubowy kolega Kacper Gajewski, a brązowy medal w kat. 55 kg wywalczył Filip Łysoń. Najwięcej medali piotrkowianie zdobyli jednak wśród młodzieżowców, złote krążki zawisły na szyjach Karola Sochy (kat. 60 kg), Michała Twardowskiego (kat. 63 kg), Łukasza Sochy (kat. 67 kg), Bartosza Skóry (kat. 72 kg) i Michała Tomaszewskiego (kat. 82 kg), natomiast srebrne medale wywalczyli Artur Chojnacki (kat. 67 kg) oraz Damian Cierlik (kat. 77 kg).

- Utrzymujemy wysoki poziom, jednocześnie wprowadzając nowych, młodszych i utalentowanych zawodników. Dla kadetów najważniejszą imprezą w tym sezonie będzie majowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, młodzicy jesienią będą walczyć o medale podczas mistrzostw Polski, a młodzieżowcy oprócz mistrzostw kraju w swojej kategorii wiekowej, powalczą również w Mistrzostwach Polski Seniorów, które już w czerwcu odbędą się w Radomiu. Wierzę w to, że podczas tych imprez nie będziemy tłem dla innych – powiedział Piotr Stępień, dyrektor sportowy AKS.

Tymczasem w tej piotrkowskiej imprezie wzięło udział aż 180 zawodników, reprezentujących osiem województw.

- Zapasy są bardzo popularne w ZLZS, staramy się by w Piotrkowie co rok odbywały się mistrzostwa Polski, to miasto nie może być pominięte w kalendarzu najważniejszych imprez krajowych – podsumował Marek Mazur, przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Łodzi.

Medale młodym zapaśnikom oprócz reprezentantów ZLZS i AKS wręczyli również przedstawiciele władz Piotrkowa.