Piotrkowscy uczniowie znów chcieli pobić rekord

Strefa FM Środa, 16 października 20193 2363
Ponad 60 uczniów z piotrkowskich szkół wzięło udział w biciu rekordu w jednoczesnym przeprowadzaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W Szkole Podstawowej nr 3 młodzi piotrkowianie przyłączyli się do Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Ładuję galerię...

Uczniowie uczyli się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, potem wspólnie przez 30 minut wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową. - Cel akcji jest bardzo szczytny, bo uczymy się, jak komuś pomóc. Dwie ręce i możemy uratować czyjeś życie. Młodzież to taka grupa, która się nie boi się i w sytuacji kryzysowej może podejść do osoby, która potrzebuje pomocy. Myślę, że to, że młody człowiek pomaga, to taki bodziec dla innych, żeby też się w taką akcję włączyli -powiedziała Małgorzata Kociniak z z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Piotrkowie. - Pamiętajmy o tym, aby dbać o swoje serce. Powinniśmy prowadzić aktywny tryb życia i zdrowo się odżywiać. 

 

W Piotrkowie ta akcja odbyła się już po raz szósty, z roku na rok zainteresowanie jest większe. - Przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej nie jest takie proste, ważne jest to, by nie zrobić komuś krzywdy. Dodatkowo wymaga od nas dużo wysiłku. Ważne jest więc, aby organizować takie akcje, dzięki temu wiemy, jak prawidłowo to zrobić. Taka wiedza może nam się kiedyś bardzo przydać. Nawet za 10 lat możemy znaleźć się w sytuacji, kiedy trzeba będzie kogoś uratować - mówili Patrycja i Garyś ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Piotrkowie. 

 

W ubiegłym roku do akcji przyłączyło się 116 tysięcy osób z całej Polski.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość 2 ~gość 2 (Gość)16.10.2019 21:07

Macie błędne, niesprawdzone informacje, w samej SP 11 200 uczniów brało udział w biciu rekordu. Ponadto w akcji brały udział szkoły z SP 2, SP 5, SP 10 itd.

30


gość ~gość (Gość)16.10.2019 19:23

W Moszczenicy 250 osób ćwiczyło ;)

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat