Piotrkowscy taksówkarze nie mają lekko

Tydzień Trybunalski Sobota, 15 lutego 202059 8493
W Piotrkowie Trybunalskim na koniec 2018 były 82, natomiast na koniec 2019 - 85 ważnych licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką. Czy w mieście, w którym żyje około 70 tys. mieszkańców taka liczba taksówek jest za duża, a może zbyt mała?
Fot. : TT.

 

Sami piotrkowscy taksówkarze uważają, że... jest ich zbyt dużo. - W tym mieście jest bardzo słabo z klientami. Po godzinie 23 na mieście nie ma żywej duszy - tłumaczy jeden z kierowców. - Jak jestem na pełnym ZUS-ie, to ciężko zarobić na same opłaty. Obecnie na ZUS płacimy 1500 zł plus opłaty, to wychodzi ponad 3000 zł kosztów. Ciężko się utrzymać. Urząd Miasta* chyba się nie zastanawia, czy osoby, które mają już licencję mogą się utrzymać i zarobić. Nie ma limitów, każdy może jeździć, wolny rynek - dodaje kolejny kierowca taxi. Nasi rozmówcy podkreślają jednak, że nie dla wszystkich stanowi to jedyne źródło utrzymania, więc nie każdy jeździ od rana do wieczora.

 

O tym, że taksówkarzom trudno o klienta, potwierdzają słowa kolejnego naszego rozmówcy. - Można być na postoju 4 godziny i w tym czasie zrobić zaledwie jeden kurs... albo wcale. W nocy ani jednego. Przykładowo z dworca do Focusa wychodzi 10 zł i najwięcej osób jeździ właśnie na takich trasach. W nocy sklepy pozamykane, więc nie ma ludzi na mieście. Odkąd wprowadzili nocną prohibicję, czyli od jakichś dwóch lat, my nie mamy pracy. Mało tego, przez korki pasażerowie rezygnują z kursu w trakcie jazdy - tłumaczy kolejny taksówkarz. 

 

W godzinach szczytu to jest masakra. Uważam, że władze miasta powinny tak pokierować pracami, aby jak najszybciej uruchomić remontowany odcinek Wojska Polskiego. Do tego budowa autostrady. Wolborska notorycznie zakorkowana. Podobno od marca ruszą prace na Rakowskiej, więc to już w ogóle będzie totalny szok. Jeden korek będzie w stronę Rozprzy, a drugi w stronę Sulejowa - mówi w rozmowie z nami kolejny piotrkowski taksówkarz.

 

*Licencje przyznaje Urząd Miasta w Piotrkowie, a otrzymuje ją kierowca, który spełnia określone w ustawie wymagania. Dawniej uzyskanie licencji poprzedzał egzamin.


Zainteresował temat?

1

8


Komentarze (59)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)17.02.2020 05:05

Nie wiem po co ta cała dyskusja. Z taxi jak z MZK - nie chcesz-nie korzystaj. Z dworca do Focusa jest 10-15 min drogi piechotą. Jeśli klienci wybierają inna opcje, to znaczy źe zarówno taksówkarze jak i władze MZK powinni zastanowić się nad takim dostosowaniem usług, aby być konkurencyjnym na rynku... A nie ciągle narzekania i szukanie winnych. Remonty były, są i będą,a gdyby ich nie było... to też byłoby źle...

110


gość ~gość (Gość)17.02.2020 12:38

W tygodniu taksiarze nie zarabiają bo ludzie jeżdżą własnymi autami. W weekendy i święta też nie zarabiają bo jak ludziska popiją to wsiadają za kierownicę i też swoimi autami jeżdża...

11


gość ~gość (Gość)17.02.2020 09:12

Skończyła się kontrabanda i i taxi panowie ubolewaja bo państwo polskie wchodzi na nowy pułap inie wróci kręcenie lodow

11


gość ~gość (Gość)15.02.2020 10:46

3000 zł na same koszty?Rozumiem że skoro nadal pracują jak taksówkarze to do tego zarabiają jeszcze na życie. To jak na warunki Piotrkowa to bardzo dobry wynik finansowy.

130


vbn ~vbn (Gość)17.02.2020 09:25

Do pracy innej a nie narzekać .Dziś ludzie jeżdżą własnymi samochodami

20


gość ~gość (Gość)16.02.2020 23:51

Ile w was złości i nienawiści . Byle by tylko dowalić . Jak wam nie wstyd ? .Nie wszystkoe blądynki sa głupie i nie wszyscy faceci myślą peniesm.

06


gość ~gość (Gość)16.02.2020 21:03

Kolego masz rację miałem kiedyś taka sytuację z koleś z kamieni z dzielni że uznaliśmy że udamy że nie jesteśmy z miasta a z Poznania i jedziemy do kolegi na rejtana woził nas po Sikorskiego do Concordia zamiast Słowackiego

50


gość ~gość (Gość)16.02.2020 20:21

Moszczenicy furmankami będą wozić

20


łukasz moszczenica ~łukasz moszczenica (Gość)16.02.2020 14:11

jak wasz wodzu bul k0muchowski mawiał zmieńcie prace i weźcie kredyt....... no fakt za peło można było wiecej wałów robić teraz się ukróciło ja zawsze jak korzystam z taxi to wychodzę przez budynek na kartce piszę adres gdzie mam mnie zawieść a on mnie wozi przez pół miasta później wychodzi ze mam do zapłaty ze 35zł zamiast 12-15max on mi mówi ze wyszło 35-40zł a ja mu mowie ze nie zapłacę bo jechał pan duższą trasę i zgłaszam sprae na centrale i wtedy mu mowie ze powinien jechac taka lub taka ulica itd a jak sie dusi pokazuje mu prawo jazdy z miejscem zamieszkania i wtedy pała mięknie złodziejowi

64


xx ~xx (Gość)16.02.2020 15:28

Złotówy płaczą że mało zarabiają, ale jedna z korpo w zeszłym roku przyjeła pod swoję skrzydła złotówy z innej łódzkiej korpo i teraz praktycznie wszyscy jeżdzą w jedynm korpo. Druga sprawa temat wolnego rynku jest obecny wszędzie, bo w każdym biznesie znajdzie się narwaniec który będzie wykonywał usługi po zaniżonych stawkach i zarabiał na obrocie co często nie idzie w parze z jakością usługi - wiem bo sam jestem na własnej działalności i usługi które wykonuje są na terenie piotrkowa najwyższe a tylko dlatego że szanuje swoją prace i nie mam zamiaru sprzedawać się(swoich usług) po cenach które nie sa adekwatne do jakości które swiadczą inne firmy z mojej branży. Trzecia sprawa to kwestia osoby złotówy czy innej prowadzacej swoją firme to kontakt z klientem- jak wsiadam do taxi i większość złotów tylko umie odburknąć a nie porozmawiać to i klienci następnym razem szukają innego transportu.

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat