Piotrkowscy strażacy potrzebują nowej drabiny

Strefa FM Poniedziałek, 12 sierpnia 201917 3425
Jeszcze w tym roku strażacy z Piotrkowa Trybunalskiego mają otrzymać nową drabinę. Ta, z której korzystają obecnie ma 37 metrów i jest już mocno wysłużona.
fot. pixabay.com

Obecnie używana drabina ma dokładnie 23 lata, a w ostatnim czasie miała kilka awarii. Jak powiedział w rozmowie ze Strefą FM Piotrków, mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, oficer prasowy KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim jednostka dwukrotnie musiała pożyczać drabinę od kolegów z jednostki PSP w Radomsku. Była ona jednak nieco niższa - 30-metrowa. Na terenie powiatu piotrkowskiego podnośnikiem hydraulicznym dysponują strażacy z gminy Gorzkowice i korzystają z tamtejsi ochotnicy. Piotrkowscy strażacy pożyczali ją wtedy, gdy ta piotrkowska drabina musiała być serwisowana. Mł. bryg. Wojciech Pawlikowski wspomniał także, że awaryjność drabiny w ostatnim czasie jest coraz większa.


Najprawdopodobniej jesienią tego roku do piotrkowskiej jednostki trafi nowy wóz strażacki, wyposażony w 40-metrową drabinę. Jest to specjalistyczny sprzęt, a jego koszt to ponad 3 miliony złotych, co stanowi prawie 1/3 rocznego budżetu piotrkowskiej jednostki. Zakup tak specjalistycznego sprzętu nie byłby możliwy, gdyby nie zewnętrzna pomoc. Starania w tej sprawie podejmował Grzegorz Lorek, poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, i to on poinformował na swoim profilu na Facebooku o nowej drabinie dla piotrkowskiej straży.

 


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.08.2019 12:23

Suski to niech na emeryturę idzie, komendant flaga ! Wstyd !

13


gość ~gość (Gość)12.08.2019 11:09

Wreszcie poseł co robi dla Piotrkowa
Brawo.gratulacje.

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat