Piotrkowscy nauczyciele pijani podczas szkolnej wycieczki

Tydzień Trybunalski Niedziela, 09 czerwca 201995 14188
Od piątku ogólnopolskie media piszą o dwóch nauczycielach Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim, którzy pili alkohol podczas jednej ze szkolnych wycieczek, o sprawie jako pierwszy, już w środę, napisał Tydzień Trybunalski. Dyrekcja placówki zapewnia, że nauczyciele zostali natychmiast odsunięci od pracy z dziećmi. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie wszczęło kuratorium.

Informacje o incydencie, do którego doszło w połowie maja podczas „zielonej szkoły” w Muszynie przekazali nam uczniowie SP10 i ich rodzice. Jak nas poinformowano, poza tym, że nauczyciele pili alkohol, to miało dojść między nimi do bójki, tej ostatniej informacji nie potwierdza jednak dyrekcja szkoły. - Na jednej z wycieczek szkolnych doszło w ostatnim czasie do przykrego incydentu, podczas którego kontrolujący stwierdzili stan po spożyciu alkoholu u dwóch nauczycieli – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Wiolettę Matuszczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Mikołaja Reja w Piotrkowie. - W tym samym dniu nauczyciele ci zostali odsunięci od pełnienia opieki nad młodzieżą, którą niezwłocznie przekazano nowym nauczycielom. Nie doszło natomiast do żadnej sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu uczniów. Nie jest prawdą, że doszło do bójki między opiekunami tej wycieczki. Sprawa zgłoszona została odpowiednim organom w celu jej gruntownego zbadania. Każdy z nauczycieli podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej, dlatego po stosownych wyjaśnieniach z pewnością zostaną względem nich podjęte właściwe działania.

 

Co na to organ prowadzący, czyli Urząd Miasta? Jarosław Bąkowicz z piotrkowskiego magistratu poinformował nas, że Urząd - mimo że nie jest stroną w sprawie - został poinformowany przez dyrektora placówki, że na wycieczce szkolnej doszło do nagannego incydentu. - Stronami w tej sprawie są pracodawca (dyrektor SP10), organ nadzoru pedagogicznego (kuratorium oświaty) oraz sami zainteresowani – dodaje J. Bąkowicz. - Dyrekcja przekazała sprawę organowi nadzoru, który wszczął postępowanie wyjaśniające.

 

Również przedstawiciel organu prowadzącego podkreśla, że podczas pobytu dzieci na wycieczce nie doszło do sytuacji zagrażającej ich bezpieczeństwu.

 

Nauczycielami z SP 10 zajmie się teraz rzecznik dyscyplinarny Kuratorium Oświaty w Łodzi, który w ciągu 3 miesięcy musi rozpatrzyć sprawę. Co grozi nauczycielom? Do wyboru jest nagana, zwolnienie z pracy, zakaz pracy w zawodzie przez 3 lata, a nawet wydalenie z zawodu.


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (95)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Oj tam oj tam ~Oj tam oj tam (Gość)09.06.2019 11:39

Ale afera... przecie to od dawien dawna tak jest... i uczniowie spożywają i nauczyciele... pamiętam, ze zdarzało sie tez niektórym nauczycielom cos tam chlapnąć podczas zwykłej lekcji (pozdrawiam pana od plastyki z dawnej SP18)

52


gość ~gość (Gość)09.06.2019 12:54

Ludzie chodzi o to że pod ich opieka były dzieci. Nasze dzieci. Nie jest to ważne o której godzinie. Dziecko może zawsze wstać. Jak rodzic się nachla i ma dziecko pod opieką to jest afera. I też można powiedzieć że dziecko przecież spało. Każdy dorosły który jest odpowiedzialny za dziecko powinien być na trzeźwo. Tyczy się to rodziców nauczycieli opiekunki itd.

44


gość ~gość (Gość)09.06.2019 17:35

Nauczyciele byli w pracy. Opiekowali się dziećmi 24h na dobę. Powinni być bezwzgledzie trzeźwi całą dobę. Wynagrodzenie za pracę również powinni otrzymać za 24 godzin pracy, to oczywiste. Tak jak inni którzy śpią na dyżurze w godzinach nocnych np. strażacy, lekarze. Czy nauczyciele otrzymali wynagrodzenie za 24 godzinny dzień pracy w czasie wycieczki ? Jeżeli tak to są winni, jeżeli nie to zgodzie z prawem był to ich czas wolny.

93


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)09.06.2019 15:38

Dziwny ten artykuł ! ! ......... jeszcze ciut i będzie m-c od zdarzenia.
Zaczyna się wylewanie pomyj ........ czy jest potwierdzenie wystąpienia faktu bycia w stanie wskazującym - ile promili - brak. Informacja oparta na przypuszczeniach uczni ? ? A może jest to odwet i pomówienie za szkolne oceny lub wycieczkę. Czy rodzice byli również na wycieczce ?

Cytuję:
stwierdzili stan po spożyciu alkoholu

Co zostało stwierdzone - stan po - to ile, czy godzina, czy m-c, a może rok.
Spożycie alkoholu - ilość promili, nie podano bo brak ..........
bójka - rozumiem, że jest obdukcja .......... Kto kręci takie bzdury ....

52


gość ~gość (Gość)09.06.2019 16:30

Norma

32


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)09.06.2019 15:51

Przez strajki i utrudnianie organizacji matur szacunek dla nauczycieli mocno się skurczył... dlatego pewnie teraz bedzie coraz wiecej takich informacji i "polowań" na jakiekolwiek niewłaściwe zachowanie nauczycieli.

63


gość ~gość (Gość)09.06.2019 15:21

Gościu od Woli Krzysztoporskiej byk na byku

10


gość ~gość (Gość)09.06.2019 14:52

To niech policja przyjrkedzie do szkoły w Woli Krzysztoporskiej w zwłkłe dni i to bez wycieczki nauczyciele przychodzą na kacu a wręcz bym powiedział że jeszcze pijani bo jak się kończy imprezy o godzinie 2 w nocy to nie sposób wytrzeźwieć do 8 rano mogę wymienić z nazwiska ale panujr rodo

62


gość ~gość (Gość)09.06.2019 14:32

~gość (Gość)09.06.2019 12:42:54
Kolego- tato Wiktora może pisze się ?porządni??!! Ja nie wyobrażam sobie tego, by moje dzieci uczyli tacy ?porządni nauczyciele?! Zdrowie i życie moich dzieci jest najważniejsze i postawy, które prezentują tacy nauczyciele w pracy powinny być piętnowane i surowo karane. Ci ludzie odpowiadają przecież za bezpieczeństwo naszych dzieci. W każdej innej firmie panowie ci byliby już dawno dyscyplinarnie zwolnieni.
Akurat nie jestem ani Twoim kolegą ani tym bardziej tatą. Jestem mamą byłego już ucznia tej szkoły Wiktora. Zalecałabym stosowanie form bezosobowych jezeli nie wiadomo jakiej płci jest osoba piszaca komentarz. A w slowie porządni poprostu nie wbila mi sie literka r i dlatego bylo z bledem. Pozdrawiam

13


gość ~gość (Gość)09.06.2019 14:10

Szkoda chrabąszcza

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat