Piotrkowscy nauczyciele pijani podczas szkolnej wycieczki

Tydzień Trybunalski Niedziela, 09 czerwca 201995 14214
Od piątku ogólnopolskie media piszą o dwóch nauczycielach Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim, którzy pili alkohol podczas jednej ze szkolnych wycieczek, o sprawie jako pierwszy, już w środę, napisał Tydzień Trybunalski. Dyrekcja placówki zapewnia, że nauczyciele zostali natychmiast odsunięci od pracy z dziećmi. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie wszczęło kuratorium.

Informacje o incydencie, do którego doszło w połowie maja podczas „zielonej szkoły” w Muszynie przekazali nam uczniowie SP10 i ich rodzice. Jak nas poinformowano, poza tym, że nauczyciele pili alkohol, to miało dojść między nimi do bójki, tej ostatniej informacji nie potwierdza jednak dyrekcja szkoły. - Na jednej z wycieczek szkolnych doszło w ostatnim czasie do przykrego incydentu, podczas którego kontrolujący stwierdzili stan po spożyciu alkoholu u dwóch nauczycieli – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Wiolettę Matuszczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Mikołaja Reja w Piotrkowie. - W tym samym dniu nauczyciele ci zostali odsunięci od pełnienia opieki nad młodzieżą, którą niezwłocznie przekazano nowym nauczycielom. Nie doszło natomiast do żadnej sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu uczniów. Nie jest prawdą, że doszło do bójki między opiekunami tej wycieczki. Sprawa zgłoszona została odpowiednim organom w celu jej gruntownego zbadania. Każdy z nauczycieli podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej, dlatego po stosownych wyjaśnieniach z pewnością zostaną względem nich podjęte właściwe działania.

 

Co na to organ prowadzący, czyli Urząd Miasta? Jarosław Bąkowicz z piotrkowskiego magistratu poinformował nas, że Urząd - mimo że nie jest stroną w sprawie - został poinformowany przez dyrektora placówki, że na wycieczce szkolnej doszło do nagannego incydentu. - Stronami w tej sprawie są pracodawca (dyrektor SP10), organ nadzoru pedagogicznego (kuratorium oświaty) oraz sami zainteresowani – dodaje J. Bąkowicz. - Dyrekcja przekazała sprawę organowi nadzoru, który wszczął postępowanie wyjaśniające.

 

Również przedstawiciel organu prowadzącego podkreśla, że podczas pobytu dzieci na wycieczce nie doszło do sytuacji zagrażającej ich bezpieczeństwu.

 

Nauczycielami z SP 10 zajmie się teraz rzecznik dyscyplinarny Kuratorium Oświaty w Łodzi, który w ciągu 3 miesięcy musi rozpatrzyć sprawę. Co grozi nauczycielom? Do wyboru jest nagana, zwolnienie z pracy, zakaz pracy w zawodzie przez 3 lata, a nawet wydalenie z zawodu.


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (95)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.06.2019 09:55

Do komentarza. Wy nie pijecie. Człowieku zastanów się co piszesz. Jest czas na wszystko picie zabawę i Prace. Wyślij swoje dziecko pod opiekę pijaków i dopiero się wypowiadaj.Całe szczęście że nikomu się nie stało. Dla osób mających opiekę bezwzględne wydalenie z zawodu nauczyciela a nie przeniesienie do innej placówki i stworzenie zagrożenia dla następnych niewinnych dzieci. Musimy tego pilnować i interweniować w razie uniknięcia odpowiedzialności bo ma się Znajomości.

126


gość ~gość (Gość)10.06.2019 14:11

Powinno ponieść konsekwencje. Ale chyba brali przykład z nowego ministra, który został ministrem pomimo prawomocnego wyroku.

22


Czaruś ~Czaruś (Gość)10.06.2019 14:01

te długie wycieczki czy zielone szkoły to jest wielkie nieporozumienie. Nauczyciele dają wtedy bardzo dużo wolnego czasu, uczniowie robią co chcą a kosztuje to nie mało pieniędzy. Powinny być organizowane jedynie jednodniowe wycieczki.

82


gość ~gość (Gość)09.06.2019 22:03

Do gość 17.35 "Nauczyciele byli w pracy. Opiekowali się dziećmi 24h na dobę. Powinni być bezwzgledzie trzeźwi całą dobę. Wynagrodzenie za pracę również powinni otrzymać za 24 godzin pracy, to oczywiste. Tak jak inni którzy śpią na dyżurze w godzinach nocnych np. strażacy, lekarze. Czy nauczyciele otrzymali wynagrodzenie za 24 godzinny dzień pracy w czasie wycieczki ? Jeżeli tak to są winni, jeżeli nie to zgodzie z prawem był to ich czas wolny."
Własnie na tym polega cały paradoks:ani nie byl to ich czas wolny,ani nie otrzymywali wynagrodzenia za 24 godzinny dzień pracy i są winni -takie rarytasy zapewnia slawna Karta Nauczyciela.

151


Niech zgadnę... ~Niech zgadnę... (Gość)10.06.2019 13:07

... teraz obaj się rozchorowali?!

20


jkyh8i ~jkyh8i (Gość)10.06.2019 08:11

Ciekawe czy we wrześniu przystąpią do strajku :)

41


gość ~gość (Gość)10.06.2019 10:39

Powinni pracować w godz 8-16. Tak jak większość społeczeństwa. Wtedy nie byłoby problemów ze ktoś komuś nie zapłacił za nadgodziny czy że mają tyle wolnego, albo że muszą sprawdzać klasowki po godzinach. 8-16 i do domu. W tych godzinach zrobić wywiadowki, dyskoteki szkolne, wyjścia do kina teatru. Teraz nawet większość społeczeństwa nie wie że nauczyciel nie ma płacone za żadne wyjście, żadną wycieczkę, zieloną szkołę, czy dwu tezy dniowe wycieczki. Poniedziałek ma 5 godzin lekcyjnych i mógłby iść o 13.00 do domu ale musi być na wyjeździe do teatru do godziny 17.00, 18.00 a później jeszcze zaczekać aż rodzice przyjadą na czas po wszystkie dzieci!

82


piotrk ~piotrk (Gość)10.06.2019 10:25

mnie to rozwala nagłowek piotrkowscy nauczyciele czyli wszyscy pija w naszym miescie a z tego co ustalono to było 2 tych nauczycieli i dlatego uwazam ze wogole nie powinno byc wycieczek nie dosc ze nic za to nie dostaja to jeszcze same problemy z tego wynikaja

50


mama ~mama (Gość)10.06.2019 08:38

Wycieczki szkolne są po to aby wyciągnąć od rodziców kasę.

65


D&D ~D&D (Gość)10.06.2019 07:40

Po to był ten strajk nauczycieli? Faktycznie podwyżki im się należą!

24


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat