Piotrkowscy karatecy znów na podium

Tydzień Trybunalski Czwartek, 25 listopada 20107 4574
Zawody Pucharu Polski juniorów i seniorów w OYAMA karate, w konkurencji semi-knockdown odbyły się 20 listopada w Łasku. Wzięło w nich udział 177 zawodników z 35 klubów karate, w tym z 31 klubów Oyama, 3 klubów Kyokushin Tezuka Group i 1 klubu Kyokushin-Matsushima. Turniej zorganizował Łaski Klub Sztuk. Nie zabrakło też klubu z Piotrkowa.

Piotrkowski Klub Oyama Karate wystawił do pucharowych zmagań 7 zawodników, którzy zaprezentowali się z jak najlepszej strony! Zawodnicy pokazali serce do walki, wypracowaną kondycję oraz przygotowanie taktyczne. Świadczy to o sumiennie przepracowanym okresie przedstartowym oraz przygotowaniu mentalnym do próby siły i charakteru, jaką stanowi pełnokontaktowa walka.


Zawodnicy Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate “Washi” wygrywali swoje walki w podstawowym czasie walki bez dogrywek, a nawet kończyli swoje walki przed czasem. W tym względzie szczególne uznanie należy się Michałowi Orzechowskiemu startującemu w kategorii open +80 kg. Zawodnik klubu “Washi” ważący 85 kg musiał stanąć do walki z przeciwnikami o 20 kg cięższymi od siebie, lecz dzięki swojej postawie Michał doprowadził do nokautu dwóch swoich rywali, zdobywając I miejsce w swojej kategorii.
Gratulacje należą się też naszym debiutantom Michałowi Cejnukowi oraz Kacprowi Kitowskiemu, którzy po raz pierwszy wystartowali w tego typu zawodach. Niestety nie udało im się wygrać walk repasażowych, lecz mimo kontuzji pokazali piękną walkę oraz hart ducha. Mamy nadzieję że kolejne zawody przyniosą tegorocznym debiutantom miejsca na podium.


Zawodnicy Piotrkowskiego Klubu Oyama “Washi” z Pucharu Polski przywieźli:
- Karina Wojciechowska w kategorii juniorki plus 55 kg II miejsce;
- Angela Olczyk w kategorii juniorki starsze minus 60 kg II miejsce;
- Kamil Szymański w kategorii junior starszy minus 60 kg I miejsce;
- Monika Pęczkowska w kategorii senior minus 60 kg I miejsce;
- Michał Orzechowski w kategorii open plus 80 kg I miejsce.

 

“Odpowiedzialny” za sukcesy reprezentacji Piotrkowa na zawodach, za okres przygotowawczy, rozwiązania taktyczne oraz przygotowanie kondycyjne Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate jest jego prezes, a zrazem trener sensei Dariusz Szulc 2 dan.
Składamy serdeczne gratulacje zawodnikom oraz trenerowi za olbrzymi sukces w tegorocznym Pucharze Polski oraz życzymy kolejnych sukcesów na następnych zawodach.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

aqq ~aqq (Gość)13.12.2010 14:37

A może jeszcze z szachistami, piłkarzami, biegaczami itd?

00


zedix ~zedix (Gość)08.12.2010 09:48

jeżeli są tak dobrzy to czemu nie zawalczą z innym piotrkowskim klubem np.muay thai vs karate? lub kikboxing?

00


kajdan ~kajdan (Gość)01.12.2010 15:02

jak ten klub to tragedia to dlaczego jest obawa przed podjęciem dyskusji lub odpowiedzią nad zadane pytania!!

00


aqq ~aqq (Gość)01.12.2010 08:41

Tak. Mam na myśli zacytowany przez Ciebie fragment.

00


olo ~olo (Gość)30.11.2010 11:44

co masz na mysli "ten klub to tragedia"

00


aqq ~aqq (Gość)29.11.2010 08:50

A możesz rozwinąć swoją nadwyraz mocno inteligętną wypowiedź?

00


pen ~pen (Gość)26.11.2010 21:39

ten klub to tragedia

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat