Piotrkowscy karatecy zdobyli kolejne medale

Kraj Środa, 13 marca 20190
Tym razem podczas III Pucharu Polski OYAMA CUP w konkurencji Knockdown oraz Otwartych Mistrzostw Makroregionu Zachodniego OYAMA PFK w konkurencjach semi-knockdown i lekki kontakt. Obydwie imprezy zorganizowano 9 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowogrodzie Bobrzańskim.

W imprezie wzięło udział 150 zawodników i zawodniczek z 23 ośrodków Oyama Karate i Kyokushinkai Tezuka Group. Reprezentanci Piotrkowskiego Klubu OYAMA Karate WASHI zdobyli siedem medali.

Podczas zmagań w ramach pucharu Polski w konkurencji knockdown seniorów 1. miejsce zajął Bartosz Szulc (kategoria wagowa do 90 kg), a na drugim stopniu podium stanęli: Paweł Abratkiewicz (kat. do 90 kg), Cezary Bartos (kat. do 70 kg) oraz Maria Walas (kat. do 60 kg).

Nasi reprezentanci wywalczyli też trzy medale podczas Otwartych Mistrzostw Makroregionu Zachodniego w konkurencji semi-knockdown juniorów na podium stanęli: Jagoda Mekwińska, która zajęła 1. miejsce (dziewczynki 8-10 lat, kat do 30 kg), na drugim stopniu podium stanęła Maria Misiewicz (juniorki młodsze 12-14 lat, kat. do 55 kg), a brązowy krążek wywalczyła Inga Fister (juniorki 14-16 lat, kat. do 55 kg).