Piotrkowscy harcerze sprzątali groby

Strefa FM Środa, 31 października 20183 2606
To wszystko w ramach akcji "Przypomnieć o Zapomnianych" zorganizowanej przez Związek Harcerstwa Polskiego. 27 października harcerze uporządkowali groby lokalnych bohaterów na cmentarzu wojskowym, zapalili znicze, zawiesili biało-czerwone wstęgi.

Ładuję galerię...

Wydarzenie zorganizowane zostało w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. - Zostaliśmy zaproszeni do tej akcji jako harcerze z pokrewnej organizacji. Staramy się zawsze wspierać takie wydarzenia, a podkreślę, że nie jest to jedyna tego typu inicjatywa zorganizowana w 2018 r. Prawdopodobnie 10 listopada znów wspólnie pojawimy się na cmentarzu. Młodzi ludzie naprawdę chcą świętować takie daty, nie boją się tego, przede wszystkim nie boją się ciężkiej pracy - powiedziała przewodnik Olga Cieplucha, komendant Szczepu Harcerskiego "Matecznik" Piotrków Trybunalski.

 

Do akcji "Przypomnieć o Zapomnianych" włączyło się około 40 osób.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.11.2018 12:16

Szacunek dla was harcerze.

00


Ja w innej sprawie ~Ja w innej sprawie (Gość)01.11.2018 07:17

Od kilku lat zastanawia mnie dlaczego ZHP organizując np akcję przy cmentarzu w Rozprzy od lat zabiera miejsca parkingowe dla inwalidów wyraźnie oznaczone. Czyżby zmienił się statut, priorytety i teraz harcerze nie pomagają potrzebującym tylko wręcz przeciwnie? Może jakiś Pan redaktor podłapie temat....

11


gość ~gość (Gość)31.10.2018 11:43

Brawo dla harcerzy. Brawo dla pozostałych, którzy też sprzątali.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat