Piotrkowianki poradziły sobie z presją

Niedziela, 03 marca 201925
W niedzielę szczypiornistki Piotrcovii musiały się zmierzyć nie tylko z rywalem z Jeleniej Góry, ale i z informacją o tragicznej śmierci kołowego Piotrkowianina Dawida Jakubowskiego. Piłkarze i piłkarki doskonale się znają, nie może być inaczej, ponieważ codziennie widują się na treningach, a także poza boiskiem, dlatego rozgrywanie meczu w obliczu takiej tragedii na pewno nie było dla nich łatwe, poradziły sobie jednak z presją i minimalnie wygrały 27:26 (13:14).

To był bardzo zacięty mecz, przez kilka pierwszych minut prowadziły piłkarki z Jeleniej Góry, później piotrkowianki zdołały wyrównać, a następnie objąć prowadzenie. Żadna z drużyn nie była jednak w stanie wypracować przewagi większej niż dwie bramki. Po przerwie było podobnie, jeszcze w 60. minucie spotkania był remis 26:26, ostatecznie gospodynie w ostatniej sekundzie spotkania zdołały zdobyć jeszcze jedną, jak się okazało zwycięską bramkę. Jej autorką była najskuteczniejsza w tym spotkaniu piłkarka Piotrcovii - Vladislava Belmas.

W następnej kolejce Piotrcovia zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin, ten mecz odbędzie się 10 marca.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:26 (13:14) KPR Jelenia Góra

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka, Opelt, Kolasińska - Belmas 7, Despodovska 5, Wasilewska 5, Gutkowski 3, Zaleśny 3/2, Małecka 2, Ciura 1, Gajewska 1, Cygan, ivanović, Klonowska.