Piotrkowianka zastępcą burmistrza Sulejowa

ePiotrkowRegion Piątek, 01 marca 20194 10051
Małgorzata Just została zastępcą burmistrza Sulejowa. Piotrkowianka w sulejowskim Urzędzie Miejskim będzie przede wszystkim walczyć o dotacje unijne dla gminy.
fot. as

Nowa pani burmistrz ma doświadczenie związane zarówno z przygotowaniem, jak i realizacją projektów unijnych. Była pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego, naczelnikiem Wydziału Programowania Perspektywy Finansowej 2014 – 2020. Negocjowała z Komisją Europejską Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. - Praca w gminie Sulejów to dla mnie duże wyzwanie – mówi M. Just. - Będę pomagać w rozwiązywaniu bieżących problemów związanych z realizacją projektów unijnych, na które gmina pozyskała dofinansowanie, m.in. rewitalizacja. Pozyskanie dofinansowania to jedno, ale równie istotne jest rozliczenie projektu i utrzymanie jego trwałości. Posiadam 20 lat doświadczenia we współpracy z samorządami lub jako samorządowiec. Będę poszukiwać środków finansowych na nowe zadania w nowej perspektywie unijnej 2021 – 2027. Już teraz trwają prace w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, jeśli chodzi o przygotowanie dokumentów strategicznych. Będę pilnowała, by gmina Sulejów mogła skorzystać z tych środków, pamiętajmy, że one będą dużo mniejsze. Jednym z zadań jest pozyskanie dofinansowania na rozwiązywanie problemów związanych z wodą w gminie Sulejów. W nowej perspektywie będziemy starać się nawiązać partnerską współpracę z innymi gminami, ponieważ projekty pojedynczych gmin będą miały duże mniejsze szanse na dofinansowanie. Takie partnerstwa będziemy inicjować.


- Małgorzata Just została wybrana na to stanowisko tylko i wyłącznie ze względu na kompetencje – dodał burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski.


Zainteresował temat?

5

5


Komentarze (4)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
gość gośćranga02.03.2019 10:54

Może wreszcie jest kompetentna osoba na właściwym stanowisku, miło by było gdyby ruszyły od wielu lat zapowiadane prace związane z kanalizacja przyległych gminie miejscowości np. USzczyna dotacje unijne będą tylko do 2020r a tu ani widu ani slychu w tym temacie. Są gminy które już dawno o to zadbał np. przez przydomowe oczyszczalnie.

15


gość gośćranga01.03.2019 15:24

Witam nie pochodzę z Sulejów ale mam tam rodzinne i jeżdżę tam od dziecka i powiem że Sujejow stanol w latach 1999.Nie ma tam nic Pilica masakra most a o drogach nie spomne to na Śląsku lepsze są polne drogi a jak chodzi o drogę główna przest most żadnego bezpieczeństwa żadnych świateł żeby bezpiecznie jeździć a mówiąc jeszcze o pieszych żeby przejść przez pasy.Porazka kiedyś Sujejow był ładniejszy turystyka itp. 20lat straty nie robi się nic. Pozdrawiam

122


Wojciech Jarzębski Wojciech Jarzębskiranga01.03.2019 14:25

Pierwsza sprawa, poprosimy o złożenie wniosku na fotowoltaikę, wnioski Gmina może składać w Marszałku do 19 marca, 355 gospodarstw domowych złożyło 1,5 roku temu wnioski o dofinansowanie , a burmistrz nabrał w usta wody.

132


sulejów ~sulejów (Gość)01.03.2019 13:00

Liczymy na nową Panią zastępcę burmistrza.
Może w sprawie dróg wywalczy dla nas również jakieś dotacje, bo jest kilka takich niepasujących do dzisiejszych czasów.

114


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat