Piotrkowianka mistrzynią Polski w pływaniu

Czwartek, 02 lipca 20091
Piotrkowianka Basia Wasilewska zdobyła złoty medal na 400 metrów stylem dowolnym podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich, które odbyły się pod koniec czerwca na krytej pływalni w Oświęcimiu. To nie jedyny sukces Basi. Zdobyła jeszcze dwa srebrne medale (na 200 i 800 metrów stylem dowolnym).
Basia Wasilewska (pierwsza od lewej)Basia Wasilewska (pierwsza od lewej)

Piotrkowianka startowała w trzech konkurencjach i w każdej stanęła na podium. Basia Wasilewska przez ostatnie dwanaście miesięcy zrobiła ogromne postępy. Rok temu na identycznych zawodach na tych samych dystansach zajęła następujące miejsca: 9 (na 200 m), 5 (na 400 m) i 3 (na 800 m).
Dzięki intensywnym treningom podczas tegorocznych zawodów zdobyła podwójne srebro Mistrzostw Polski (dystans 200 i 800 metrów) i złoto Mistrzostw Polski na dystansie 400 metrów.
Trenerem zawodniczki jest Robert Pawlicki.