Piotrkowianin wychodził Puchar Europy

Środa, 12 października 20163
Jakub Deląg, zawodnik Piotrkowskiego Klubu Biegacza Endorfina zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy w Nordic Walking na dystansie 10 km w kategorii wiekowej 16-19 lat.

W sobotę, 8 października w Legnicy, odbył się ostatni etap Pucharu Europy Nordic Walking 2016 oraz Mistrzostwa Europy na 5 km, w tej drugiej imprezie Jakub Deląg zwyciężył w kategorii wiekowej 18 -29 lat, zdobywając tym samym trzeci medal ME, ponadto piotrkowianin uplasował się na 1. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy 2016 na dystansie 10 km w kat. wiekowej 16-19 lat. Puchar Europy Nordic Walking 2016 trwał od maja do października, składał się z czterech imprez, które zorganizowano w czterech różnych państwach. Zawody odbywały się kolejno w Słowenii w miejscowości Radencia, w Niemczech w Roding, w Austrii w alpejskim  Villach oraz w polskiej Legnicy. W Słowenii  Jakub Deląg zajął 4. miejsce ( kat. open ), w Niemczech zakończył rywalizację na 5.  pozycji ( kat. open ), a w Austrii jako pierwszy Polak w kat. open stanął na najniższym stopniu podium. W Polsce, ze względu ma Mistrzostwa Europy na 5 km oraz niezagrożoną pozycję w Pucharze Europy, odpuścił start na 10 km.

W przyszłym sezonie piotrkowianin również zamierza wziąć udział w Pucharze Europy, chciałby wówczas poprawić swoje wyniki, planuje także powalczyć o tytuł mistrza świata, ale wcześniej musi zdać maturę.