Piotrkowianin przegrywa w Głogowie. Zdecydowała końcówka

Strefa FM Niedziela, 19 września 20101
Nie udało się piłkarzom ręcznym Piotrkowianina wywalczyć punktów w Głogowie. W dzisiejszym spotkaniu 3. kolejki Superligi PGNiG nasi szczypiorniści przegrali z Chrobrym 31:29 (16:17).

Spotkanie było niezwykle wyrównane, właściwie przez cały czas jego trwania wynik oscylował wokół remisu. Do szatni nasi zawodnicy zeszli z jednobramkowym prowadzeniem 17:16. O wygranej głogowian zdecydowała końcówka. Jeszcze na 10. minut przed końcem był bowiem remis 26:26. W ostatnich minutach lepiej zagrali gospodarze i w efekcie mogli cieszyć ze zdobycia dwóch punktów.

- Szkoda tego spotkania. W ostatnich minutach oddaliśmy kilka rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Gdybyśmy grali na tzw. "pewną piłkę" to na pewno nie przegralibyśmy meczu. A tak zeszliśmy z boiska pokonani - ocenił spotkanie kierownik drużyny Wojciech Furman.

W następnym meczu nasi zawodnicy ponownie zagrają w hali rywala. W 4. kolejce zmierzą się w Lubinie z Zagłębiem. Nie wiadomo czy w tym spotkaniu zagra Łukasz Achruk, który w pierwszych minutach meczu w Głogowie doznał kontuzji.

Chrobry Głogów - Piotrkowianin 31:29 (16:17)
Piotrkowianin: Ner, Matulski - Mróz, Płócienniczak 9, Trojanowski, Dankowski, Wolski 1, P. Matyjasik 4, Achruk, Wuszter 1, Masłowski 7, Matiuk 1, Laskowski 2, M. Matyjasik 4/3.