Piotrkowianin postawił się Nafciarzom

Strefa FM Środa, 11 listopada 202026
Sporo problemów sprawił ORLEN Wiśle Płock zespół Piotrkowianina Piotrków Tryb. Po ciężkim boju Nafciarze zwyciężyli 30:23, choć wynik końcowy nie oddaje w pełni tego, co działo się na boisku. Najskuteczniejszy w piotrkowskiej drużynie był Marcin Matyjasik, który rzucił 5 bramek.

Początek spotkania był wyrównany, ale utrzymany w szybkim tempie. Goście długo rozgrywali swoje ataki pozycyjne, które najczęściej kończyły się rzutem z drugiej linii. Nafciarze natomiast skupiali się na odzyskiwaniu piłek i próbach skutecznych kontrataków lub szybkich wznowień po straconych bramkach. Trzeba też przyznać, że dobre wrażenie sprawiał bramkarz Piotrkowianina Artur Kot, który w 14.min. mógł się pochwalić 40 proc. skutecznością interwencji. W 17.min. na ławkę kar usiadł Kamil Mosiołek, co z zimną krwią wykorzystali gospodarze. Bramki Abela Serdio i Niko Mindegii pozwoliły wyjść Nafciarzom na prowadzenie 10:7, ale chwilę później role się odwróciły i Piotrkowianin zmniejszył straty do jednej bramki. Podopieczni Bartosza Jureckiego w ogóle nie przypominali drużyny, która zamyka tabelę PGNiG Superligi. Nafciarze z kolei, mimo kilku efektownych akcji, sprawiali wrażenie szukających swojego rytmu, aby w końcu udokumentować swoją przewagę. Przed przerwą ta sztuka im się nie udała.

Po zmianie stron oglądaliśmy sporo błędów z obu stron, a na pierwszą bramkę czekaliśmy ponad sześć minut, kiedy to z rzutu karnego trafił Michał Daszek. Goście jednak skutecznie odpowiedzieli i cały czas mocno naciskali na płocczan, grając z polotem i przede wszystkim skutecznie w ataku, co w 45.min. dało im kontaktową bramkę (20:19). Na taki obrót spraw odpowiedzieli dwaj najskuteczniejsi dzisiaj zawodnicy ORLEN Wisły Płock – Mikołaj Czapliński oraz Michał Daszek. Dwie ważne dla gospodarzy bramki zdobył Niko Mindegia i w 50.min. było 24:20. W tym momencie gracze Piotrkowianina jakby opadli z sił, oddając inicjatywę gospodarzom, którzy powiększyli swoją przewagę do sześciu oczek. Piotrkowianin nie był w stanie na to odpowiedzieć i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem ORLEN Wisły Płock 30:23.

Orlen Wisła Płock – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 30:23 (15:13)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot 1 – Matyjasik 5(2k), Szopa 1, Kaźmierczak 1, Swat 1, Turkowski, Surosz 2, Pożarek, Mosiołek 3, Mastalerz 3, Tórz 1, Pacześny 2, Rutkowski 4

Wisła: Morawski 1 – Daszek 6(1k), Stenmalm, Ruiz 1, Serdio 3, Szita 3, Krajewski 1, Terzić, Dutra 2, Czapliński 7, Mindegia 4, Ilić 2

(źródło: PGNiG Superliga)