Piotrkowianin nie popsuł Azotom święta

Piotrkowianin Niedziela, 10 października 20216
Piotrkowianin nie sprawił niespodzianki jaką byłoby odebranie chociażby jednego punkty Azotom Puławy w spotkaniu 5. Serii PGNiG Superligi. Nasza drużyna nie podjęła walki z brązowym medalistą poprzedniego sezonu, który już właściwie w pierwszej połowie rozstrzygnął losy pojedynku na swoją korzyść, prowadząc po 30 minutach 20:10.

Pierwszą oficjalną bramkę w nowej hali Azotów Puławy zdobył Andrii Akimenko. Po chwili było 2:0, po rzucie Michała Jureckiego. Nasz zespół odpowiedział trafieniem Jana Stolarskiego, ale przez kilka najbliższych minut był bezradny wobec rozpędzonych gospodarzy. 7:1, 10:3, a do przerwy 20:10 - te liczby najlepiej oddają przewagę puławian w pierwszej połowie.

W drugiej części gry mecz się nieco wyrównał. Azoty już nie forsowały tempa, częściej dopuszczając nasz zespół pod własną bramkę i pozwalając na więcej rzutów. Wynik tej odsłony 16:14 dał ostateczny wynik w postaci wygranej gospodarzy - 36:24.

Azoty Puławy - Piotrkowianin 36:24 (20:10)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski, Kot - Swat 8/4, Wawrzyniak 3, Stolarski 3, Mastalerz 3, Pacześny 3, Matyjasik 1, Babicz 1, Surosz 1, Mosiołek 1, Jędraszczyk, Pożarek, Szopa, Doniecki