Piotrkowianin najlepszy w Europie

ePiotrkowKraj Wtorek, 03 października 20174 2573
Jakub Deląg obronił tytuł mistrza Europy na 5 km i ponownie zwyciężył w Pucharze Europy w nordic walking. Zawody odbyły się w Legnicy.

Puchar Europy to najbardziej prestiżowe zawody, w których startują najlepsi zawodnicy na świecie. Odbyły się one w czterech etapach- na Słowenii, w Austrii, Niemczech i Polsce. Piotrkowianin Jakub Deląg wziął udział  w dwóch etapach, w Niemczech i Austrii, w których zwyciężył dzięki czemu udało mu się zdobyć pierwsze miejsce w Pucharze Europy.

 

- Nie było to łatwe, bardzo duża ilość startów w wrześniu i ogromne zmęczenie nie sprzyjały dobremu wynikowi. Z roku na rok w tej dyscyplinie mamy tzw. piłowanie wyników, i coraz ciężej jest stanąć na podium. Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się to, zwłaszcza, że bardzo doświadczony zawodnik z Francji od samego początku "deptał mi po piętach" i było czuć jego ogromną presję. Jednak dzięki odpowiedniemu przygotowaniu z trenerem Łukaszem Witczukiem, udało się osiągnąć wymarzony cel i ponownie odebrać Puchar Europy i obronić tytuł Mistrza Europy na 5 km – podkreśla Jakub Deląg.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

MKS ~MKS (Gość)08.10.2017 20:54

MKS Piotrkowianin najlepszy w europie!

10


handball player ~handball player (Gość)04.10.2017 09:50

A już miałem nadzieję, że chodzi o piłkę ręczną...

01


kibic1974 ~kibic1974 (Gość)03.10.2017 14:10

uf powietrze zeszło bo już myślałem ,że chodzi o piłkę ręczną mężczyzn

22


ckm ~ckm (Gość)03.10.2017 10:35

Szczerze gratuluję i pozdrawiam

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat