Piotrkowianin nadal w grze

PiotrkowianinKraj Piątek, 23 marca 201810
Piotrkowianin zmierzył się w czwartek w Gdyni z ostatnim zespołem w tabeli PGNiG Superligi - Spójnią, nie był to jednak łatwy mecz, ale najważniejsze, że zwycięski. Ostatecznie piotrkowianie wygrali to spotkanie 28:26 (13:16) i zachowali szansę na awans do fazy play-off.
Tak szczypiorniści cieszyli po ostatnim zwycięstwie. Fot.: Faceboook.com/Piotrkowianin Tak szczypiorniści cieszyli po ostatnim zwycięstwie. Fot.: Faceboook.com/Piotrkowianin

Lepiej to spotkanie zaczęli gospodarze, którzy w 11. minucie spotkania prowadzili już 8:3, część strat udało się piotrkowianom odrobić i zeszli do szatni przegrywając 13:16.

W 40. minucie Szymon Woynowski zdobył bramkę kontaktową, chwilę później do remisu mógł doprowadzić Piotr Swat, ale trafił w poprzeczkę bramki gdynian. W końcu do remisu w 47. minucie meczu doprowadził Adam Pacześny (21:21), od tego momentu to piotrkowianie przejęli inicjatywę i ostatecznie wygrali to spotkanie 28:26, zachowując matematyczne szanse na awans do fazy play-off.

Kolejne spotkanie już 31 marca, tym razem Piotrkowianin zmierzy się w Hali Relax z Chrobrym Głogów. Początek tego meczu o godzinie 13.00. To będzie ostatni pojedynek rundy zasadniczej we własnej hali, później piotrkowianie zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Spójnia Gdynia 26:28(16:13) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Procho - Swat 9/5, Pacześny 5, Woynowski 4, Surosz 4, Góralski 2, Urbański 1, Iskra 1, Andreou 1, Rutkowski 1, Kaźmierczak, Achruk.