Piotrkowianin lepszy od reprezentacji Polski

Strefa FM Czwartek, 23 stycznia 20140
Piłkarze ręczni Piotrkowianina pokonali w sparingowym spotkaniu młodzieżową reprezentację Polski 35:29 (19:11). Spotkanie rozegrane zostało w Łącku.

Tylko w pierwszych minutach spotkania przewagę osiągnęła młodzieżowa kadra (do lat 21) prowadzona przez byłego szkoleniowca Piotrkowianina Krzysztofa Kisiela. W 10. minucie Piotrkowianin doprowadził do remisu 6:6, a później sukcesywnie powiększał przewagę. Do przerwy drużyna Rafała Kuptela prowadziła 19:11.
W drużynie Piotrkowianina z dobrej strony pokazali się skrzydłowi, którzy skutecznie kończyli szybkie kontrataki.
Drugą połowę ostatni zespół Superligi PGNiG rozpoczął od kilku błędów i w 34. minucie przy stanie 20:15 trener Kuptel poprosił o przerwę. Po wznowieniu gra się wyrównała, a Piotrkowianin utrzymywał bezpieczną 5-6 bramkową przewagę. Młodzieżówka zdobyła się na jeszcze jeden zryw. W 49. minucie było tylko 24:28 i Piotrkowianin grał w podwójnym osłabieniu. Ligowcy nie dali pozwolili jednak młodym rywalom na więcej i w efekcie wygrali 35:29.

Piotrkowianin rozegra dziś jeszcze jedno spotkanie sparingowe. O 17:00 zmierzy się w Płocku z wicemistrzem Polski - Orlen Wisłą.

Piotrkowianin - Polska (Under 21) 35:29 (19:11)
Piotrkowianin: Ner, Procho, Pietruszka - Mróz 3, Daćko 4, Tórz 3, Swat 4, Stołowski 2, Trojanowski 7, Różański, Pilitowski 5, Woynowski 4, Pożarek 3.
Trener: Rafał Kuptel