Piotrkowianin kończy rozgrywki na przedostatniej pozycji. Zostaje w lidze

Piotrkowianin Sobota, 05 czerwca 202119 2750
To nie był finisz PGNiG Superligi dla ludzi o słabych nerwach. Po pierwszych połowach meczów w Szczecinie i Kwidzynie ostatnie miejsce w tabeli zajmował Piotrkowianin. Później jednak wszystko się zmieniło. Piotrkowianin wywalczył dwa punkty (remis 25:25 i zwycięskie rzuty karne), a Stal Mielec przegrała ostatecznie jednym trafieniem. To oznacza, że plasujemy się w końcowej tabeli na trzynastym miejscu. Baraży nie będzie, piotrkowska drużyna nadal będzie grać w Superlidze.
trener Piotrkowianina, Bartosz Jurecki | fot. piotrkowianin.pl

Pierwsza połowa nie była dobra w wykonaniu naszych zawodników. Walczący już tylko honor zespół Bartłomieja Jaszki prowadził w pewnym momencie nawet 14:9. Piotrkowianin wziął się za odrabianie strat po zmianie stron. Na trzy minuty przed końcem wygrywał nawet 25:23. Dwie ostatnie bramki rzucił jednak zespół gospodarzy. Przy remisie Piotr Swat wykonywał rzut karny. Gdyby trafił to najprawdopodobniej nasz zespół wygrałby za trzy punkty i zajął 12. miejsce na koniec sezonu. Tak się jednak nie stało i zespoły powalczyły o dodatkowy punkt w rzutach karnych. W nich 3:2 wygrał Piotrkowianin - zapisał na swoim koncie dwa punkty, zajął trzynaste miejsce w tabeli.

 

PIOTRKOWIANIN zagra w przyszłym sezonie w PGNiG Superliga. Orlen Czuwaj Przemyśl przekazał w piśmie do komisarza rozgrywek ZPRP, że nie będzie, ze względów finansowych, mógł rozegrać meczów barażowych z naszą drużyną.

 

 

MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin 25:25 (16:13) - karne 2:3

 

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot - Wawrzyniak 1, Rutkowski 5, Tórz 3, Pacześny 2, Swat 5, Stolarski 2, Mastalerz 1, Jędraszczyk 3, Pożarek 1, Mosiołek, Matyjasik, Szopa 2, Kaźmierczak, Iskra
Karne: 3/5
Kary: 10 min


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mieszkaniecanonim ~mieszkaniecanonim (Gość)07.06.2021 16:30

Było tak blisko, szkoda.

43


Kitel ~Kitel (Gość)05.06.2021 20:27

Sukces. Przedostatnie miejsce w lidze do której nikt nie chce awansować.

93


Zawodnik ~Zawodnik (Gość)07.06.2021 08:23

Nie lepiej grać w pierwszej lidze. Wygrywać mecze i nie mieć tyle kpin i śmiechu. A co ważne miasto zaoszczędzi 2 miliony złoty które pompuje w tą drużynę.

34


obiektywny ~obiektywny (Gość)07.06.2021 16:37

Wiele kontuzji oraz przypływ młodych utalentowanych zawodników spowodował jak to u młodych dużo "frajerskich" porażek których uniknięcie dało by efekt ulokowania się w tabeli kilka miejsc wyżej, drużyna po uzupełnieniu widocznych braków w przyszłym sezonie, ma szansę rehabilitacji sportowej która może wielu zaskoczyć.

34


gad ~gad (Gość)06.06.2021 00:46

Tak lepsza jest liga w której jest śmieszne osiem zespołów i nic poza tym.

16


Stoper ~Stoper (Gość)06.06.2021 21:56

Kolejny sukces Zwierzchowskiego. Utrzymanie się w lidze z której nie można spaść. Żal.

43


ciekawy ~ciekawy (Gość)06.06.2021 23:11

Zwierzchowski nadal ma etat strażnika miejskiego czy jako prezes robi?

42


Prorokkk ~Prorokkk (Gość)06.06.2021 10:13

A spada ktoś? podobno nie, tak wiec co za różnicą które miejsce...

64


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat