Piotrkowianin kończy rozgrywki na przedostatniej pozycji. Zostaje w lidze

Piotrkowianin Sobota, 05 czerwca 202119
To nie był finisz PGNiG Superligi dla ludzi o słabych nerwach. Po pierwszych połowach meczów w Szczecinie i Kwidzynie ostatnie miejsce w tabeli zajmował Piotrkowianin. Później jednak wszystko się zmieniło. Piotrkowianin wywalczył dwa punkty (remis 25:25 i zwycięskie rzuty karne), a Stal Mielec przegrała ostatecznie jednym trafieniem. To oznacza, że plasujemy się w końcowej tabeli na trzynastym miejscu. Baraży nie będzie, piotrkowska drużyna nadal będzie grać w Superlidze.
trener Piotrkowianina, Bartosz Jurecki | fot. piotrkowianin.pl trener Piotrkowianina, Bartosz Jurecki | fot. piotrkowianin.pl

Pierwsza połowa nie była dobra w wykonaniu naszych zawodników. Walczący już tylko honor zespół Bartłomieja Jaszki prowadził w pewnym momencie nawet 14:9. Piotrkowianin wziął się za odrabianie strat po zmianie stron. Na trzy minuty przed końcem wygrywał nawet 25:23. Dwie ostatnie bramki rzucił jednak zespół gospodarzy. Przy remisie Piotr Swat wykonywał rzut karny. Gdyby trafił to najprawdopodobniej nasz zespół wygrałby za trzy punkty i zajął 12. miejsce na koniec sezonu. Tak się jednak nie stało i zespoły powalczyły o dodatkowy punkt w rzutach karnych. W nich 3:2 wygrał Piotrkowianin - zapisał na swoim koncie dwa punkty, zajął trzynaste miejsce w tabeli.

PIOTRKOWIANIN zagra w przyszłym sezonie w PGNiG Superliga. Orlen Czuwaj Przemyśl przekazał w piśmie do komisarza rozgrywek ZPRP, że nie będzie, ze względów finansowych, mógł rozegrać meczów barażowych z naszą drużyną.

MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin 25:25 (16:13) - karne 2:3

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot - Wawrzyniak 1, Rutkowski 5, Tórz 3, Pacześny 2, Swat 5, Stolarski 2, Mastalerz 1, Jędraszczyk 3, Pożarek 1, Mosiołek, Matyjasik, Szopa 2, Kaźmierczak, Iskra