Piotrkowianin gra dalej w Pucharze Polski

PiotrkowianinKraj Poniedziałek, 14 stycznia 20190
W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Piotrkowianin zmierzył się w Lesznie z tamtejszym Realem-Astromalem. Piotrkowianie wygrali ten pojedynek 26:22 (16:8).

Pierwszoligowiec nie był faworytem tego pojedynku i już w pierwszej połowie został zdominowany przez Piotrkowianina. Po przerwie obraz gry znacząco się nie zmienił, choć gospodarze nieco zniwelowali przewagę swojego rywala, podopiecznym trenera Dmytro Zinchuka zależało jednak przede wszystkim na tym, żeby nie złapać kontuzji. Dzięki zwycięstwu piotrkowski zespół awansował do 1/8 finału Pucharu Polski.

Real-Astromal Leszno 22:26 (8:16) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho, Pyrka - Mastalerz 6/5, Sobut 5, Szopa 4/1, Iskra 2, Kaźmierczak 2, Mróz 2, Andreou 1, Nastaj 1, Pacześny 1, Urbański 1, Woynowski 1, Pożarek, Surosz, Tórz.