Piotrkowianin ambasadorem wielkiej fotograficznej marki

ePiotrkow Sobota, 12 grudnia 202014 10922
Łukasz Bartyzel, fotograf pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego został oficjalnym ambasadorem marki Canon. To ogromne wyróżnienia, tym bardziej, że w Polsce jest tylko kilka osób, które mogą pochwalić się takim osiągnięciem. Zdjęcia piotrkowianina mogliśmy podziwiać m.in. w prestiżowym magazynie Vogue.
Ł. Bartyzel / archiwum prywatne

Otrzymanie możliwości oficjalnego reprezentowania marki Canon wymagało przejścia odpowiedniej drogi. - Dostałem się do programu ambasadorskiego marki, choć zaczęło się od konkursu zorganizowanego przez przedstawicieli Canona. Udało mi się go wygrać, a nagrodą były warsztaty z Olgą Majrowską. Od tego czasu firma mnie obserwowała. Po roku dostałem informację, że moje prace bardzo się podobają i dostałem możliwość aplikowania do wspomnianego programu ambasadorskiego - mówi Łukasz Bartyzel. By móc zostać członkiem załogi Canona, konieczne było udokumentowanie jego dotychczasowych osiągnięć. - Na decyzję na szczeblu europejskim, przez wzgląd na pandemię koronawirusa czekałem dość długo, ale w listopadzie wszystko rozstrzygnęło się na korzyść dla mnie - dodaje fotograf.

 

Zdjęcie Łukasza Bartyzela było wykorzystane m.in. przez prestiżowym czasopiśmie Vogue. Piotrkowianin specjalizuje się w portretach i fotografii modowej. Wyróżnienie od firmy Canon wiąże się z pewnymi obowiązkami. - Ambasadorem Canona nie jest się dożywotnio. Umowy obowiązują przez kilka lat. Nasze prace reprezentują firmę w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Oprócz robienia zdjęć biorę też udział w eventach i prowadzę warsztaty w Polsce i poza jej granicami. 

 

Początki przygody z fotografią, Łukasz Bartyzel łączy z wizytami na piotrkowskim skate parku. - Zaczynałem od fotografii "deskorolkowej", kiedy miałem 16-17 lat. Na początku robiłem zdjęcia starym aparatem analogowym mojego taty. Dopiero po "osiemnastce" kupiłem pierwszą lustrzankę marki Canon. Duży wpływ na mój rozwój miało otoczenie, w którym się poruszałem. Mnóstwo moich znajomych miało przeróżne pasje. Poza tym zajęcia w TPS-ie, również odegrały swoją rolę.

 

A jakie stanowisko w konfrontacji smartfon kontra aparat fotograficzny zajmuje Łukasz Bartyzel? Posłuchajcie.

 

 

Ambasador marki Canon z Piotrkowa, mimo licznych osiągnięć, nie spoczywa na laurach i już wyznacza sobie kolejne cele. - Chciałbym na pewno uzyskać jak najwięcej publikacji magazynowych. Planuję też stworzyć wystawę moich prac. Jeśli się to uda, chciałbym, by trafiła również do Piotrkowa. 

 

Łukasz Bartyzel ma na swoim koncie około 40 publikacji w magazynach internetowych i międzynarodowych. Wśród nich znajdują się: niemiecki Kaltblut, brytyjski Like Magazine czy amerykański Ellements. Jego fotografia znalazła się w najnowszym numerze Vogue Polska. Dotychczas współpracował z aktorkami Adą Fijał i Dagmarą Bryzek, influencerkami Olą Nowak (Beksy) i Weroniką Sową „Wersow" (Ekipa), projektantem Mariuszem Przybylskim, makijażystką Patrycją Dobrzeniecką (zdjęcie do Vogue ), modelką i celebrytką Sandrą Kubicką, znaną z programu "Pytanie na Śniadanie" Agnieszką Dziekan czy zawodnikiem MMA Łukaszem Jurkowskim. Fotografował również uczestników programu Top Model. Byli wśród nich: Natalia Karabasz, Michał Borzuchowski, Klaudia Chojnacka i Karolina Pisarek.


Zainteresował temat?

10

4


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)12.12.2020 23:07

A dlaczego nie ma przykładowych zdjęć ??
Ciekawe co pan ambasador sądzi o zdjęciach robionych przez fotoreporterów portalu epiotrow.pl ??

90


ja ~ja (Gość)14.12.2020 10:18

Gratuluję sukcesu...

00


Marcin Mazur Marcin Mazurranga14.12.2020 09:36

Super, że młodym osobom udaje się wybić. Powodzenia Łukasz!

20


ciekawy ~ciekawy (Gość)12.12.2020 23:58

Nie ma ważniejszych spraw w mieście?

16


gość_piotrkowianka ~gość_piotrkowianka (Gość)13.12.2020 17:06

To może nasi lokalni fotografowie-reporterzy by się czegoś nauczyli... Np że - aby zrobić relację z jakiegoś wydarzenia - nie potrzeba wrzucać 4 identycznych zdjęć, z czego robi się galeria +-60 elementowa. (Panie Dariuszu, da się coś zmienić?)
Chyba że mają płacone od sztuki. A, to przepraszam.
Gratulacje dla pana Łukasza!!!

40


97-300 97-300ranga12.12.2020 19:59

Brawo Ty !

30


gość_miko ~gość_miko (Gość)12.12.2020 17:27

Brawo, gratulacje!

50


gość_dominika ~gość_dominika (Gość)12.12.2020 16:26

Gratulacje Łukasz. Super człowiek.

40


gość_gość!!! ~gość_gość!!! (Gość)12.12.2020 14:46

Łukasz, Ty wiesz, że ja Ci zawsze kibicuję i cieszę się z Twoich sukcesów. Trzymaj tak dalej!!!

20


!!! ~!!! (Gość)12.12.2020 13:44

Brawo Ty!

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat