Piotrkowianie zwiedzali jagiellońskie komnaty

Poniedziałek, 04 marca 20190 1282
500-lecie zakończenia budowy pałacu zygmuntowskiego w Piotrkowie stało się pretekstem do zorganizowania przez Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim kolejnego spaceru. W minioną sobotę (2 marca) uczestniczyło w nim ponad siedemdziesiąt osób.

Ładuję galerię...

Podczas nieodpłatnego zwiedzania jagiellońskich komnat piotrkowskiego zamku królewskiego, przewodnik przekazał zwiedzającym różnorodne ciekawostki na temat pałacu wieżowego, a także pokazał miejsca i eksponaty, które nie zawsze dostępne są dla osób odwiedzających muzeum. Zarówno starsi jak tez młodsi miłośnicy dziejów Piotrkowa, zobaczyć mogli np. podpisy wyryte przez podsądnych Trybunału Koronnego, który obradował w tych murach na początku swej działalności. Wszyscy uczestnicy otrzymali też pakiet wydawnictw popularyzujących ofertę Muzeum, które zawierały też informacje dotyczące burzliwych dziejów piotrkowskiego pałacu wieżowego, a chętni mogli zakupić też pamiątki.

 

Wszyscy, którzy chcieliby bliżej poznać historię obiektu mogą obejrzeć planszową ekspozycję prezentowaną na muzealnym parkanie oraz odwiedzić sale wystawowe. W każdą niedzielę wstęp do muzeum jest nieodpłatny.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat