Piotrkowianie zmietli rywali z ringu

Strefa FM Wtorek, 16 czerwca 201522
13 czerwca 2015 to data którą na długo zapamięta pięcioro zawodników piotrkowskiego Klubu Marky-Mark. Tego dnia reprezentanci tego klubu wystartowali w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formule kick-light, zorganizowanych w miejscowości Susz przez Polską Federację Kickboxingu. Wszyscy przedstawiciele klubu Marky-Mark zdobyli podczas tej imprezy złote medale.

Piotrkowski klub wystąpił w następującym składzie: Adrian Sęderecki kategoria wagowa -40 kg, Oskar Skupień kat. +90 kg, Iza Szelest kat.  -50 kg, Angelika Sobala kat. -65 i Marek Mazur kat. -70 kg, wszyscy zdobyli złote medale w swoich kategoriach wagowych. Dodatkowo Oskar Skupień został wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy. W imprezie rywalizowało prawie 200 zawodników z 22 klubów.

- To ogromny sukces, moi podopieczni robią coraz większe postępy. Jestem z nich dumny - mówi Marek Mazur, zawodnik, a zarazem trener kluby Marky-Mark.

Sukcesy piotrkowskiego szkoleniowca zostały docenionie, został bowiem trenerem kadry narodowej w kickboxingu federacji WFMC Pro. Pierwsze poważne wyzwanie już w październiku, w Niemczech odbędą się wówczas Mistrzostwa Świata. W tej imprezie wystartują także zawodnicy piotrkowskiego klubu Marky-Mark.