Piotrkowianie zapalili świeczki dla Pawła Adamowicza

Strefa FM Poniedziałek, 14 stycznia 201945 14188
W związku z tragedią, do której doszło podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, piotrkowianie postanowili zjednoczyć się i wspólnie upamiętnić tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. "Światełko pamięci" zapalono w Rynku Trybunalskim o godz. 18.00.

Ładuję galerię...

Mieszkańcy trybunalskiego grodu przyszli na Starówkę, aby zapalić "światełko pamięci" dla Pawła Adamowicza, który podczas niedzielnego finału WOŚP został ugodzony nożem. Prezydent Gdańska zmarł kilka godzin po wielogodzinnej operacji.

 

Wszyscy zgromadzeni w poniedziałkowy wieczór na piotrkowskim Rynku zapalili świeczki, znicze, przynieśli latarki. - Trudno to komentować, ponieważ jeszcze jakiś czas temu byliśmy szczęśliwi, graliśmy razem. Teraz jesteśmy załamani tym, co się stało. Oprócz tego Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa fundacji. Nie wiem, co się jeszcze musi wydarzyć w tym kraju, żeby ludzie się opamiętali i nie siali mowy nienawiści. Tego hejtu jest za dużo, sama go odczuwam. A takie zachowania, które widzieliśmy w Gdańsku, właśnie się z tego biorą. Niestety daliśmy się podzielić i nie wiem czy uda nam się znów połączyć - powiedziała Małgorzata Pingot, liderka piotrkowskiej WOŚP.

 

Na spotkaniu nie zabrakło również szefa sztabu WOŚP w Piotrkowie, Dariusza Cecotki. - Tragedia i nic więcej - powiedział. - Jesteśmy zszokowani, że nie udało się uratować prezydenta Gdańska, później decyzja Jurka Owsiaka... Aż brakuje słów. Nie wiadomo, jak to się wszystko zakończy. Współczuję rodzinie prezydenta Adamowicza, współczuje Jurkowi Owsiakowi i przewodniczącemu tamtego sztabu, bo coś musiało tam zawieść.

 

Podczas poniedziałkowego spotkania wszyscy zgromadzeni byli jednomyślni – przyszli manifestować przeciwko nienawiści. - Nie wiem, jak się ta sprawa zakończy, ani jaki był motyw tego człowieka, ale winna temu wszystkiemu jest atmosfera złości. Ten wszechobecny hejt daje właśnie takie owoce - dodał jeden z uczestników.

 

Piotrków nie był jedynym miastem w Polsce, które zapaliło "światełko pamięci". Podobne spotkanie odbyło się m.in. w Radomsku.


Zainteresował temat?

8

11


Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.01.2019 11:29

Edek wszystko co napisałeś to kłamstwo i jeszcze to ze prawda boli rece opadają

03


gość ~gość (Gość)17.01.2019 05:42

Edek od ciebie to dopiero bije jadem a nakłamałes no własciwie to wszystko

04


ramzes ~ramzes (Gość)16.01.2019 06:55

Szkoda ze jak zginał młody chłopak na pasach to Piotrków tak nie przeżywał i wszyscy ci śmieszni obrońcy demokracji, ludzie nie popadajmy w paranoje, oczywiście szkoda człowieka ale bez przesady, młodzi ludzie giną i jest cisza a tu wielkie halo...

158


Bolek ~Bolek (Gość)15.01.2019 21:13

Poziom licznych komentarzy pokazuje ,że w tym wyludniającym się ciemnogrodzie ilość wyznawców jest liczna i gotowa do obrony takich jątrzycieli jak Macierewicz ,Pawłowicz itp.,, tu roli nie odgrywa logika tylko stan umysłu!

168


gość ~gość (Gość)16.01.2019 22:52

Po co Panu Adamowiczowi wasze świeczki?Lepiej zacznijcie się modlić.

22


Edek ~Edek (Gość)15.01.2019 10:39

Katolicie Państwo miłości i tolerancji, w niedzielę leżą przed ołtarzem i mówią "pokój z wami" a wychodzą i są już gotowi do ?, nie przyoadkowo mówi się "wyznawcy" bo ci ludzie mają tak zakute głowy, że są w stanie znisczyć każdego kto ośmieli się powiedzieć słowo przeciw takim obliczom miłosierdzia i dobroci jak Kaczyński, Tadeusz Ryudzyk, Krystyna Pawłowicz, Macierewicz, Matka Kurka ,Sakiewicz,Ziemiec ,Rachoń itd. Paski grozy i jątrzenia TVP, Nie da się spokojnie usiąść jak kiedyś z rodfziną, bo zaraz te wyznawce zaczynają zakutą jazdę teorii. TE BAJKI O SKOŃCZENIU MOWY "NIENAWISCI" SMIEM TWIERDZIĆ ŻE pewni aby utrzymać się przy korycie BEDĄ JESZCZE BARDZIEJ BRNĄĆ. BO ROLĄ POLITYKÓW I REZIMOWYCH MEDIÓW JEST NAPUSZCZANIE NA SIEBIE LUDZI, dbają o stan umysłu wyborców. To w Piotrkowie wybrano na posła warszawiaka Antoniego Macierewicza, chyba największego szkodnika społecznego w Polsce,wystawa smoleńska u Bernardynów ,marsz pustych garnków, teorie smoleńskie pond 30, BROŃ ELEKTROMAGNETYCZNA i inne teorie niedorzecznośći. spiski, pomówienia i teczki. To się nazywa DOBRA ZMIANA. Gdzie jeden dyma za najniższą na magazynie, drugi stoi pod sklepem i mówi, że ma maszynke do robienia kasy w portkach, Moim skromnym zdaniem nic się nie zmieni dopuki starych jestrzebi nie odeślą w niebyt wyborcy, a na to się nie zanosi- https://oko.press/siedlecka-grzech-nienawisci-zabija-trzeba-bic-na-alarm/

1516


gero ~gero (Gość)15.01.2019 19:47

A czemu szanowni Państwo nie palili światełka dla nastu górników którzy zginęli w czeskiej kopalni? Czemu nie paliliście świeczek Rosiakowi bestialsko zamordowanemu w Łodzi? Po Smoleńsku też jakoś nie widziałem tych Państwa ze świeczkami. Macie pretensje, że nie biorę w tym udziału? Ja i mnie podobni.... A czemu miałbym być?Gdzie byliście gdy pod Piotrkowem niedawno życie stracił 17 letni chłopak? A.... WOŚP nie grała przy tych tragediach, to pewnie z tego powodu, bez kamer nie warto przecież....

2116


gero ~gero (Gość)16.01.2019 21:03

Protestujecie przeciw przemocy? Światełka palicie... a do dnia dzisiejszego w Teatrze Powszechnym w Warszawie wystawiane jest przedstawienie "KLĄTWA" w reżyserii Olivera Frljića. Podczas przedstawienia aktorka Julia Wyszyńska przeprowadza zbiórkę na płatnego mordercę Kaczyńskiego. Przedstawienie wystawiane jest od ponad roku.... Nikt z opozycji nie zaprotestował, wszyscy go bronili. Lepiej zamilczcie i w tym milczeniu uszanujcie ludzką śmierć, bo kosmiczna jest wasza hipokryzja. Przypomnę jeszcze niemiecką naczepę z obleśnymi niemieckimi karykaturami waszych przeciwników politycznych, które obwoziliście po mieście. To nie było szerzenie nienawiści? Nawet ten portal publikował fotoreportaż, może go przywołajcie, macie w archiwum kto, kiedy i co pokazywał.

82


własnie obserwuje kamerę w rynku ~własnie obserwuje kamerę w rynku (Gość)16.01.2019 20:51

mniej wiecej 50 osób zebrało sie na płycie obrysu ratusza, zapalono świeczki ułożono w serce , postali chwil kilkanaście w zadumie, i powolutku się rozeszli, została garstka po czy po mniej wiecej 10 minutach w rynek włechały słuzby STRAŻ i policja.. zapewne zaalarmowani o palącym się ogniu w rynku..
Znam kilku ludzi, którzy dokładnie wiedzą jak kierować krajem, ale niestety wszyscy już pracują jako taksówkarze.

50


1978 ~1978 (Gość)16.01.2019 09:55

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że świat bez internetu był jakiś lepszy, albo w ludziach nie było tyle jadu.

121


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat