Piotrkowianie z ul. Witosa domagają się budowy wodociągu

Tydzień Trybunalski Niedziela, 26 stycznia 202021 4633
Mieszkańcy ul. Witosa upominają się o wodociąg. - Nie mamy miejskiej wody, kanalizacji ani gazu, a mieszkamy przecież w Piotrkowie - apelują do władz miasta.

Z prośba o pomoc w nagłośnieniu problemu zgłosił się do nas jeden z mieszkańców. - Chciałbym prosić o pomoc w nagłośnieniu sprawy budowy wodociągu w ulicy Witosa w Piotrkowie Trybunalski, chodzi o "Meszcze" w kierunku Dworku – mówi mężczyzna. - Kilkakrotnie już z mieszkańcami naszej części ulicy pytaliśmy (i „wodociągi”, i Radę Miasta), co w związku z podłączeniem naszej części ulicy do sieci wodociągów, niestety bez rezultatu i satysfakcjonującej odpowiedzi. Jedyne co mamy do dyspozycji to sieć elektryczna, brak wody, kanalizacji i gazu, a mieszkamy przecież w Piotrkowie. Moja ostatnia wizyta na ul. Przemysłowej (to siedziba Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji – przyp. red.) oczywiście zakończyła się niczym, kiedy przedstawiłem problem, prezesa nie było tego i następnego dnia w biurze. Nadmienię tylko, że sieć wodociągów biegnie ulicą Witosa w stronę lasu, gdzie nie ma ani jednego domu, a ostatni hydrant jest w szczerym polu.


Piotrkowianinie z Witosa za absurd uważają fakt, że pobliska ulica Życzliwa na całej długości od Rakowskiej aż do Wolborskiej, ma wodociąg, choć – jak twierdzą - na 2/3 ulicy nie ma ani jednego zabudowania. - Dlaczego tam gdzie sieć wody jest potrzebna urzędnicy odsyłają nas z kwitkiem, a tam, gdzie nikt nie mieszka, pola i lasy cieszą się siecią wodociągów? - pyta piotrkowianin. - Kolejny rok zapowiada się, że sprawa nawet nie ruszy z miejsca.


W piotrkowskim magistracie poinformowano nas, że w ulicy Witosa brakuje linii wodociągowej na odcinku od ulicy Łąkowej w kierunku północnym do granic miasta, a to około 800 metrów bieżących. Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja wybudowały już linię wodociągową w pozostałej części ulicy Witosa, prowadząc linię od ulicy Wierzejskiej, przez Witosa (długość linii wodociągowej wybudowanej w samej ulicy Witosa to ok. 900 mb.) do ulicy Życzliwej. - Do Biura Planowania Rozwoju Miasta nie wpływały wnioski mieszkańców dotyczące wybudowania wodociągu na odcinku ulicy Witosa we wskazanej lokalizacji – zauważa Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie. - W roku 2015 wpłynęło zapytanie, dotyczące terminu budowy sieci wodno-kanalizacyjnej na wysokości posesji nr 32 przy ul. Witosa, czyli w miejscu, gdzie aktualnie została już wybudowana linia wodociągowa. Najbliższe plany inwestycyjne miasta nie przewidują budowy linii wodociągowej na wskazanym terenie, natomiast jeśli mieszkańcy tej części ulicy są zainteresowani, należy wystąpić z wnioskiem, najlepiej ze wskazaniem osób zainteresowanych i wniosek zostanie przeanalizowany pod katem technicznym i finansowym.


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wieśniak ~wieśniak (Gość)28.01.2020 13:37

A dobre wam. Nie chciało się mieszkać na wsi (w Meszczach) tylko w mieście to teraz macie. Jakbyście nadal należeli do gminy wiejskiej to już ze 20 lat mielibyście wodociąg, normalny asfalt, itp. A obecnie jesteście zapyziałą peryferią Piotrkowa, a każda władza woli inwestować w centrum, niż za lasem w jakiejś zabitej dechami dziurze.

21


gosć ~gosć (Gość)28.01.2020 10:40

Ile razy można skladac wnioski,na wodę gaz i scieki wszyscy to sobie olewają.

31


gość ~gość (Gość)27.01.2020 17:32

Jak by Pan kierownik planowania wybrał się ulicą Życzliwą od Rakowskiej do Wolborskiej, gdzie na 70% długości wieje wiatr i nawet psia buda nie stoi i wyjaśnił kto składał wniosek za puste pole?
Na Witosa stoi dom w dom, każdy z sąsiadów był już i w wodociągach i w UM nie tylko w sprawie wody, ale i gazu i kanalizacji, za każdym razem odprawiony z kwitem.
Jak takie bzdury może opowiadać urzędnik.

12


olo ~olo (Gość)27.01.2020 22:45

Czy po mandarynkach można mieć rozwolnienie ? podobno pryskają.
Czy d**a wytrzyma,czy ucierpi terz mózg ?
powiedzcie.

02


gość ~gość (Gość)27.01.2020 21:21

Byłam kiedyś w meszczach

13


.... ~.... (Gość)27.01.2020 15:41

"Do Biura Planowania Rozwoju Miasta nie wpłynęły żadne wnioski", no ale planiści w tym biurze mogli sami na to wpaść, że jest zapotrzebowanie na ten wodociąg. Czy planowanie odbywa się na zasadzie: jest wniosek robimy; nie ma wniosku nie robimy?

10


olo ~olo (Gość)27.01.2020 14:13

Dzisiaj byłem 6 razy na grupszej sprawie,bo mnie pocisnęło,a korona z głowy mi nie mspadła,morzna ? morzna.

15


gość ~gość (Gość)27.01.2020 11:05

Mam nadzieję że Greta się tym zainteresuje

21


PWiK ~PWiK (Gość)27.01.2020 10:33

Piotrkowskie Wodociągi w tym kwartale przystąpią do II etapu wodociągowania Meszcz.
Na początek opracowanie dokumentacji.
Zarząd Spółki

31


97-300 97-300ranga26.01.2020 14:11

Radny dziemdziora,co zrobił pan w tej sprawie,tyle lat jet pan radnym jak widać bezradnym,za co bierze pan dietę radnego?Wstydzę się za takich radnych jak pan i panu podobni.

713


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat