Piotrkowianie wrócili z Mistrzostw Europy

KKS Ruch PiotrkówŚwiat Wtorek, 20 lutego 20185 3660
Mateusz i Maksymilian Danielakowie, badmintoniści piotrkowskiego Klubu Kolejowego Ruch, rywalizowali w Mistrzostwach Europy w Badmintonie, które odbyły się w minionym tygodniu w rosyjskim Kazaniu.

Starszy z braci, Mateusz, znalazł się w składzie seniorskiej reprezentacji Polski (wcześniej był powoływany do juniorskich reprezentacji - przyp. red.), która rywalizowała w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Nasza kadra, po pokonaniu reprezentacji Włoch, Portugalii i Czech, dotarła do ćwierćfinału i w walce o strefę medalową uległa późniejszym wicemistrzom Europy - Anglikom.

 

 - Nie ukrywam, że już samo powołanie do pierwszej reprezentacji było dla mnie ogromnym wyróżnieniem i dużym zaskoczeniem - mówi Mateusz Danielak - tymczasem trener kadry, mimo mojego niewielkiego doświadczenia na tle starszych kolegów z drużyny, dał mi dodatkowo szansę zaliczenia reprezentacyjnego debiutu w meczu z Portugalią. Ponadto niezwykłym przeżyciem była dla mnie ceremonia otwarcia mistrzostw, podczas której byłem chorążym naszej reprezentacji, niosąc biało-czerwoną flagę - podsumował reprezentant piotrkowskiego klubu.

 

Z kolei Maksymilian Danielak, reprezentował Polskę w rozgrywanych równolegle Indywidualnych Mistrzostwach Europy U-15. Maks po pokonaniu reprezentanta Białorusi Hleba Shvdkou (2:0) i mistrza Czech Matěja Rzeplinskiego (2:1) znalazł się wśród szesnastu najlepszych singlistów Europy. W walce o ćwierćfinał przegrał z rozstawionym z numerem 1 Francuzem, Alexem Lanierem, który później został mistrzem Europy. Piotrkowianin startował także w grze deblowej, grając w parze z Dawidem Perkowskim także awansował do najlepszej szesnastki tego turnieju, ulegając w 1/8 finału rosyjskiej parze Daniil Dubovenko/Maksim Ogloblin. Ich rywale zdobyli później brązowy medal.

 

 - Jestem bardzo zadowolony ze swojej gry oraz wyniku, który pokazuje, że czołówka europejskich singlistów w mojej kategorii wiekowej nie jest aż tak daleko. Myślę, że przy lepszym losowaniu mógłbym nawet dotrzeć do ćwierćfinału. Poza tym na mistrzostwach mogłem obejrzeć na żywo najlepszych badmintonistów Europy, a nawet świata. Z niektórymi nawet udało mi się zrobić pamiątkowe zdjęcie. Przede wszystkim jednak jestem dumny z tego, że po raz pierwszy w życiu miałem okazję wystąpić z orzełkiem na piersi, reprezentując Polskę - powiedział młody piotrkowianin.

 

O występach zawodników piotrkowskiego klubu na pewno jeszcze nie raz w tym sezonie usłyszymy.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Trener ~Trener (Gość)20.02.2018 19:10

Aż się zmobilizowałem i zerknąłem w sieci, jak się gra w tego badmintona. Kawał ciekawego sportu. Gratuluję.

20


gość ~gość (Gość)21.02.2018 05:16

Super może w przyszłości wspólny jakiś debel !!!

10


gość ~gość (Gość)20.02.2018 18:14

Brawo !!!

10


gość ~gość (Gość)20.02.2018 12:40

Brawo.
Samo powołanie jest juz wielkim wyróżnieniem i zaszczytem.
Pi mału do celu.
Życzę dalszych sukcesów.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat