Piotrkowianie poznali kulturę łowiecką

Strefa FM Sobota, 04 sierpnia 20187 6891
Kolejne spotkanie z kulturą łowiecką zostało bardzo pozytywnie odebrane przez mieszkańców Piotrkowa. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16.00 w Rynku Trybunalskim. Nie można było narzekać na brak atrakcji. Odbyły się koncert muzyki myśliwskiej, degustacja popularnej łowieckiej potrawy oraz gawędy o zwyczajach myśliwskich.

Ładuję galerię...

- To właściwie kontynuacja spotkań z kulturą łowiecką, które odbywały się już w Piotrkowie. Podczas tegorocznej edycji przygotowaliśmy dla mieszkańców wiele atrakcji. Wystąpił już Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka, mieszkańcy mogli posłuchać także wykładu dr. Grzegorza Rusaka na temat dziczyzny, ale i nalewek. To jednak nie koniec niespodzianek. Wszyscy mogą spróbować klasycznej myśliwskiej potrawy, jaką jest bigos. Myślę, że mieszkańcy polubią ten rodzaj kuchni. Kolejka cały czas jest, więc chyba im smakuje - powiedział Zbigniew Skrzek, współorganizator wydarzenia.

 

Mieszkańcy Piotrkowa także nie kryli zadowolenia. -  Bardzo się cieszę, że w naszym mieście tyle się dzieje, praktycznie od kwietnia, co weekend, odbywają się jakieś uroczystości. Tym razem spotkanie z kulturą łowiecką, kolejny dobry pomysł. Wspaniałe atrakcje, m.in. koncerty, wykład, no i degustacja. Bigos, który został przygotowany przez dr. Grzegorza Rusaka był bardzo smaczny, dobrze przyprawiony. Nie żałuję, że przyszłam - powiedziała mieszkanka Piotrkowa.

 

O godzinie 19.00 w piotrkowskim Muzeum odbył się wernisaż wystawy "Łowiectwo oczami artystów".

 


Zainteresował temat?

2

12


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

florek ~florek (Gość)06.08.2018 10:40

Jedzonko, muzyczka słowem sielanka. Tradycja zobowiązuje.
To może dla równowagi pokażcie jakąś typową scenkę z polowania. Dobijanie zwierząt czym popadnie, podrzynanie gardełek sarenkom. Postrzelenie zwierzaka przez nawalonego myśliwego a potem gonitwa z psami za konającym stworzeniem toż to super zabawa. Obyś jeden z drugim w przyszłym życiu był sarną czy zającem i doświadczył podobnego losu.

61


zzz ~zzz (Gość)05.08.2018 20:49

Myślistwo = legalna forma kłusownictwa,

82


polo ~polo (Gość)05.08.2018 13:20

Kiedy krzewiący kulturę założą ekrany akustyczne, lub calkowicie zabudują teren strzelnicy przy ul. Wierzejskiej, przestańcie terroryzować mieszkanców osiedla hałasem, nawet nie odpuszczają w niedzielę. Jesteście uciążliwi dla mieszkańcow i śtodowiska i tak dalej nie może być.

91


gość ~gość (Gość)04.08.2018 21:43

Cześć i hwała cesarzowi Władimir :)

00


electric ~electric (Gość)04.08.2018 21:20

Kultura w tym przypadku oznacza zabijanie zwierząt? To wolę być chamem.

198


Sowa ~Sowa (Gość)04.08.2018 20:29

już teraz wiem skąd tyle otyłych łasuchów 90+ kg.

77


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)04.08.2018 19:21

Barbarzyństwo wobec zwierząt nazywacie kulturą łowiecką ???!!!!

2213


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat