Piotrkowianie podróżowali w starym stylu

ePiotrkow Poniedziałek, 23 lipca 20189 4009
Każdy, kto wcześniej zarezerwował sobie miejsce mógł w niedzielne popołudnie skorzystać z możliwości odbycia podróży "Bryczką po Trakcie". Pasażerowie, którzy wybrali się na przejażdżkę mogli zobaczyć najważniejsze zabytki Piotrkowa z perspektywy XIX-wiecznej taksówki.
fot.: Ł. Michalczyk

Centrum Informacji Turystycznej, które zorganizowało tę atrakcję udostępniło bilety darmowo, z zastrzeżeniem, że liczba miejsc jest ograniczona. Wejściówki rozeszły się jak świeże bułeczki, a osoby, które skorzystały z tej propozycji zrelacjonowały nam swoje wrażenia. - Przejechaliśmy się bryczką po mieście. Przewodnik opowiedział nam historię kilku zabytkowych piotrkowskich budynków. Myślę, że takich inicjatyw powinno być więcej, bo Piotrków turystycznie nieco odstaje od innych miast, a potencjał na pewno mamy spory. Ja akurat wychowałem się na takich przejażdżkach furmanką zaprzężoną w dwa konie, ale dla dzieci to na pewno ciekawa przygoda - powiedział jeden z podróżujących.

 

Niektórzy zdradzili nam też, że czują lekki niedosyt. - Zwiedziliśmy ul. Słowackiego, POW, Plac Kościuszki i oczywiście Stary Rynek. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ale jak dla mnie trochę za mało informacji było przekazywanych przez pana przewodnika. Oczywiście rozumiem, że to przez ograniczony czas, ale miło byłoby poznać jakieś niuanse związane np. z naszą pocztą czy dworcem. Moim zdaniem jednak takie wycieczki na pewno powinny być powtarzane - dodała piotrkowianka, której również udało się odbyć tę nietypową podróż.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

GdzieJaMieszkam ~GdzieJaMieszkam (Gość)25.07.2018 18:52

Wiedziałem że ktoś będzie płakał nad tymi końmi w komentarzach xD

02


obs. ~obs. (Gość)24.07.2018 07:21

Jako żywo ten wehikuł niejak nie przypomina tzw. XIX wiecznej "taksówki" Takim czymś to wozili bagaże uczestnków pielgrzymek do Częstochowy. A w bardziej siermiężnym wydaniu piwo w beczkach....i inne towary

72


Jak tak dalej pójdzie... ~Jak tak dalej pójdzie... (Gość)24.07.2018 10:11

... to wrócą w tym mieście furmanki jako podstawowy środek lokomocji.

62


gość ~gość (Gość)23.07.2018 20:58

Na bajki przed blokiem godzinę a teraz tyłek w brykę jak wam nie szkoda tych biednych koników wstyd

95


gość ~gość (Gość)23.07.2018 20:12

Dawniej w takie upały konie cięzko pracowały na polu i nikt nie mówił, że były biedne i musialy ciezko pracowac

107


perth ~perth (Gość)23.07.2018 18:10

współczuć koniom, które w upale muszą wozić dwunożnych :(

107


słoneczko ~słoneczko (Gość)23.07.2018 17:32

współczuje przy wczorajszym upale pod plandeką z folii , świetny pomysł:(

83


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat